Pliki do pobrania:

Regulamin Rekrutacji i uczestnictwa PNS – pobierz pdf

Formularz rekrutacyjny PRZYSTAŃ NAD SANEM – pobierz pdf

Załącznik nr 8 – zaświadczenie lekarskie PNS – pobierz pdf

Numer telefonu: 731 828 000

Aktualności


 • Wigilia w „Przystani nad Sanem”

  Wigilia w „Przystani nad Sanem”

  W środę 20 grudnia po Mszy św. w kaplicy w Jarosławiu rozpoczęło się modlitwą i poświęceniem opłatków spotkanie Seniorów uczestniczących w projekcie „Przystań nad Sanem”. Nie zabrakło życzeń, uśmiechu i wspólnego kolędowania.
 • WYCIECZKA SENIORÓW DO ZAMOŚCIA

  WYCIECZKA SENIORÓW DO ZAMOŚCIA

  26.09 2023r. Seniorzy uczestniczyli w przygotowanej wycieczce do historycznego miasta Zamość. Pod opieką przewodnika poznali historię miasta i wiele jego ciekawostek. Zwiedzanie atrakcji rozpoczęła jazda meleksami po uliczkach zespołu staromiejskiego , podziwiając unikatowe perły renesansu takie jak: Rynek, Twierdza Zamość , Muzeum Broni i Fortyfikacji. Niezwykłą atrakcją był Obóz wojskowy w Nadszańcu , gdzie Seniorzy…


 • SENIORZY W GROCIE SOLNEJ W PRUCHNIKU

  SENIORZY W GROCIE SOLNEJ W PRUCHNIKU

  Seniorzy z DDP ,,Przystań nad Sanem’’ wzięli udział w seansie w Grocie Solnej gdzie w naturalny sposób wzmacniają odporność, poprawiają koncentrację oraz wspomagają leczenie wielu schorzeń. Jeden seans w Grocie Solnej zapewnił Seniorom tyle jodu co trzydniowy pobyt nad morzem.


 • SENIORZY W RADADAWIE W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM ,,U PIOTRKA’’

  SENIORZY W RADADAWIE W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM ,,U PIOTRKA’’

  W celu poprawienia zdrowia Seniorzy przyjechali do Radawy. Znajduje się tu specyficzny mikroklimat porównywalny z nadmorskim, w powietrzu znajduje się duże stężenie jodu wydzielanego przez drzewa iglaste. Przejażdżka bryczkami po całej okolicy sprawiła Seniorom dużo radości, a orzeźwiający żywiczny zapach lasu wpłynął pozytywnie na zdrowie Seniorów.


 • ZAJĘCIA KULINARNE W DDP ,,PRZYSTAŃ NAD SANEM’’

  ZAJĘCIA KULINARNE W DDP ,,PRZYSTAŃ NAD SANEM’’

  Seniorzy bardzo aktywnie i z wielką pasją uczestniczą w zajęciach kulinarnych prowadzonych przez personel placówki, który wykorzystuje sprawdzone przepisy, jak również znajduje nowe pomysły na nowości kulinarne.  Z pomocą opiekunów przygotowują smaczne i zdrowe ciasta i desery.


 • WYCIECZKA SENIORÓW DO WAPOWIEC I BOLESTRASZYC

  WYCIECZKA SENIORÓW DO WAPOWIEC I BOLESTRASZYC

  Seniorzy z DDP ,,Przystań nad Sanem” uczestniczyli w zorganizowanej wycieczce do fabryki czekolady Choco Fatory w Wapowcach, gdzie uczestniczyli w warsztatach robienia pralinek. W drodze powrotnej Seniorzy zwiedzili Arboretum w Bolestraszycach, gdzie o tej porze najpiękniej  kwitły tulipany.


 • WYCIECZKA SENIORÓW DO USTRZYK DOLNYCH

  WYCIECZKA SENIORÓW DO USTRZYK DOLNYCH

  11 lipca 2023r.Seniorzy z DDP ,,Przystań nad Sanem’’ uczestniczyli w przygotowanej dla nich wycieczce do Ustrzyk Dolnych. Zwiedzanie zaczęli od Muzeum Młynarstwa i Wsi, gdzie zapoznali się z historią jedynego muzeum w Polsce, gdzie mogli zobaczyć historyczny sprzęt służący do produkcji mąki. Następnie zwiedzili Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego, gdzie oglądali czasowe wystawy, podziwiali eksponaty…


 • PRACE W OGRODZIE SENIORÓW W DDP ,,PRZYSTAŃ NAD SANEM’’

  PRACE W OGRODZIE SENIORÓW W DDP ,,PRZYSTAŃ NAD SANEM’’

  Seniorzy z wielkim zaangażowaniem przy pomocy opiekunów wykonują prace w ogrodzie, związane z nasadzeniem i pielęgnacją przez nich kwiatów, ziół i warzyw. Jest to dla nich forma uzupełniająca rehabilitację, jak i zajęcia relaksujące i motywujące do ćwiczeń dla osób z niepełnosprawnością na świeżym powietrzu. Najbardziej ulubionym warzywem stały się ogórki i im Seniorzy poświęcili najwięcej…


 • XXI Powiatowy Przegląd Piosenki Promującej Zdrowie

  XXI Powiatowy Przegląd Piosenki Promującej Zdrowie

  Seniorzy z DDP,,Przystań nad Sanem” zostali zaproszeni na XXI Powiatowym Przegląd Piosenki Promującej Zdrowie, organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Jarosławiu, Podkarpacką Sieć Szkół Promujących Zdrowie-rejon Jarosław, Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia, pod patronatem Expresu Jarosławskiego.


Czytania na dziśSelect date

Środa XI tygodnia Okresu Zwykłego

Druga Księga Królewska 2,1.6-14.

Kiedy Pan miał wśród wichru unieść Eliasza do nieba, szedł Eliasz z Elizeuszem z Gilgal.
Wtedy rzekł Eliasz do niego: «Zostań, proszę, tutaj, bo Pan posłał mnie aż do Jordanu». Elizeusz zaś odpowiedział: «Na życie Pana i na twoje życie: nie opuszczę cię!» I szli dalej razem.
A pięćdziesiąt osób z uczniów proroków poszło i stanęło z przeciwka, z dala, podczas gdy oni obydwaj przystanęli nad Jordanem.
Wtedy Eliasz zdjął swój płaszcz, zwinął go i uderzył wody, tak iż się rozdzieliły w obydwie strony. A oni we dwóch przeszli po suchym łożysku.
Eliasz rzekł do Elizeusza: «Żądaj, co mam ci uczynić, zanim wzięty będę od ciebie». Elizeusz zaś powiedział: «Niechby – proszę – dwie części twego ducha przeszły na mnie!»
On zaś odrzekł: «Trudnej rzeczy zażądałeś. Jeżeli mnie ujrzysz, jak wzięty będę od ciebie, spełni się twoje życzenie; jeśli zaś nie ujrzysz, nie spełni się».
Podczas gdy oni szli i rozmawiali, oto zjawił się wóz ognisty wraz z rumakami ognistymi i rozdzielił obydwóch: a Eliasz wśród wichru wstąpił do niebios.
Elizeusz zaś patrzał i wołał: «Ojcze mój! Ojcze mój! Rydwanie Izraela i jego jeźdźcze». I już go więcej nie ujrzał. Ująwszy następnie swoje szaty, Elizeusz rozdarł je na dwie części
i podniósł płaszcz Eliasza, który spadł z góry od niego. Wrócił i stanął nad brzegiem Jordanu.
I wziął płaszcz Eliasza, który spadł od niego z góry, i uderzył w wody. Wtedy rzekł: «Gdzie jest Pan, Bóg Eliasza?» I uderzył w wody, a one rozdzieliły się na obydwie strony. Elizeusz zaś przeszedł środkiem.

Księga Psalmów 31(30),20.21.24.

Jakże jest wielka dobroć Twoja, Panie, 
którą zachowałeś dla bogobojnych.
Okazujesz ją tym, którzy uciekają się do Ciebie
na oczach ludzi.

Osłaniasz ich Twą obecnością
od spisku mężów,
ukrywasz ich w swoim namiocie
przed swarliwym językiem.

Miłujcie Pana wszyscy,
którzy cześć Mu oddajecie.
Pan chroni wiernych,
a pysznym z nawiązką odpłaca.

Ewangelia wg św. Mateusza 6,1-6.16-18.

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie.
Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę.
Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa,
aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni to lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę.
Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam: już odebrali swoją nagrodę.
Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz,
aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie».


Fragment liturgicznego tłumaczenia Biblii Tysiąclecia, © Wydawnictwo Pallottinum
By codziennie mogli Państwo otrzymywać tekst Ewangelii, prosimy się zarejestrować : ewangelia.org

Nasz Patron