Od paru lat dawny dwór w Lipniku służy jako ośrodek kolonijno – szkoleniowy dla dzieci, młodzieży, wychowawców oraz rodziców. Obecnie pragniemy by Dom ten pod patronatem św. Jana Pawła II służył osobom, grupom i wspólnotom przede wszystkim na formację duchową, kulturową i patriotyczną. Przyjmujemy dziedzictwo św. Jana Pawła II jako wielki dar od Boga, ale nade wszystko jako wyzwanie do współpracy Bożą łaską w naszym życiu, prawdziwie chrześcijańskim.
 

Ośrodek zapewnia bardzo dobre warunki do wakacyjnego wypoczynku oraz odbycia rekolekcji. Ośrodek na jednym turnusie może przyjąć 50 osób. Położony w parku o pow. 3,74 ha, na terenie którego znajduje się staw. W parku  otaczającym ośrodek są dwa boiska sportowe (do piłki nożnej i siatkówki), a także miejsce na ognisko. Wokół rozciągają się lasy.

Obecnie w Ośrodku realizowany jest projekt „Azymut na aktywność” polegający na usamodzielnianiu osób niepełnosprawnych w mieszkaniach treningowych.


Centralnym miejscem w Domu św. Jana Pawła II jest kaplica pw. Matki Bożej Niepokalanej – Matki Życia.

Aktualności

  • „Gościnnie na rozpoczęciu wakacji”

    „Gościnnie na rozpoczęciu wakacji”

    W ubiegłą sobotę 29.06.2024 r. wychowankowie Domu dla dzieci w Lipniku na zaproszenie Stowarzyszenia 414 uczestniczyli w wyjątkowej imprezie na rozpoczęcie wakacji. Wydarzenie odbyło się w pięknej wsi Urzejowice, gdzie czekało na dzieci mnóstwo atrakcji i niespodzianek takich jak: doświadczenia chemiczne, proszki Holi, dmuchańce, malowanie twarzy, zabawa z DJem. Najmłodsi przygotowali loterię fantową ze wspaniałymi…



  • Spotkanie opłatkowe w Lipniku

    Spotkanie opłatkowe w Lipniku

    W sobotę 16 grudnia modlitwą w kaplicy w Domu dla dzieci w Lipniku rozpoczęło się spotkanie opłatkowe. Zaszczycił nas swoją obecnością ks. abp Adam Szal, Metropolita Przemyski, który poświęcił opłatki. Po Jasełkach w wykonaniu dzieci, był czas na składanie życzeń, kolędowanie i posiłek w rodzinnej atmosferze.


  • Wizyta w AlpaKiss

    Wizyta w AlpaKiss

    Dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Fundację PKO Banku Polskiego nasi podopieczni korzystają z dodatkowej pomocy terapeutycznej. Jedną z form terapii, w której wychowankowie biorą udział jest tzw. alpakoterapia. Alpakoterapia jest formą zooterapii i jest terapią wspomagającą, która może uzupełniać m.in. terapię psychologiczną, behawioralną czy terapię integracji sensorycznej. Alpakoterapia jako metoda wspomagająca ma za zadanie wzmacniać…


  • Zakończenie przedszkola Milenki

    Zakończenie przedszkola Milenki

    Milenka w poniedziałek uroczyście zakończyła etap nauki przedszkolnej Od września będzie pierwszaczkiem Piękna pogoda pozwoliła nam na przejażdżkę rowerową oraz pyszne lody w ramach nagrody i ochłody


  • Wycieczka na wieżę widokową

    Wycieczka na wieżę widokową

    Wakacje, już mamy wakacje Korzystamy z pięknej pogody i jedziemy na wieżę widokową w Pruchniku Dobrze jest poznawać swoje okolice z różnej perspektywy


  • Wycieczka do Energylandii

    Wycieczka do Energylandii

    Tuż przed zakończeniem roku szkolnego wybraliśmy się na wspaniałą wycieczkę do Energylandii Towarzyszyły nam dobre humory pomimo chwilami deszczowej pogody Skorzystaliśmy z wielu atrakcji, było super! Dziękujemy Pani Dyrektor za zorganizowanie tego wyjazdu. Dziękujemy również Pani Wicedyrektor, cioci Iwonie oraz kolegom i koleżankom z innych domów za wspólną podróż i zabawę


  • Małe i duże Marcelka podróże

    Małe i duże Marcelka podróże

    Trochę w mieście….. Trochę na wsi…. Trochę przy wiatrakach


  • Pożegnanie Dominika

    Pożegnanie Dominika

    W poniedziałek podczas uroczystego i słodkiego podwieczorka, pożegnaliśmy Dominika, który przebywał w naszym domu od maja Dominik szybko się zaaklimatyzował i zdobył sympatię nas wszystkich Życzymy mu wszystkiego dobrego, dużo zdrowia i radości, wspaniałych przyjaciół i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień życia


  • Porządki

    Porządki

    Piękny, słoneczny dzień zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu W szkole dzień wolny, więc zabraliśmy się za koszenie trawy dopóki nie zrobiło się za gorąco. Mateusz pięknie kosił, a my dzielnie grabiliśmy W powietrzu unosił się przyjemny zapach świeżo skoszonej trawy


  • Urodziny Marleny

    Urodziny Marleny

    Sto lat, sto lat zabrzmiało tydzień temu w sobotnie popołudnie podczas świętowania 11 urodzin Marleny Głównym motywem były uwielbiane przez solenizantkę koty Dziękujemy za przybycie tacie, rodzicom chrzestnym, cioci Ani oraz koleżankom z klasy Pani Agnieszce z Krakowa dziękujemy za życzenia, pamięć i piękny prezent Dziękujemy za wszystkie śliczne przezenty i Waszą obecność a Pani…


Czytania na dziś



Select date

Czwartek XXIII tygodnia Okresu Zwykłego

Pierwszy list do Koryntian 8,1b-7.10-13.

Bracia:  „Wiedza” wbija w pychę, miłość zaś buduje.
Gdyby ktoś mniemał, że coś „wie”, to jeszcze nie wie, jak wiedzieć należy.
Jeżeli zaś ktoś miłuje Boga, ten jest również uznany przez Boga.
Zatem jeśli chodzi o spożywanie pokarmów, które już były bożkom złożone na ofiarę, wiemy dobrze, że nie ma na świecie ani żadnych bożków, ani żadnego boga, prócz Boga jedynego.
A choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani bogowie – jest zresztą mnóstwo takich bogów i panów –
dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy.
Lecz nie wszystkim dana jest „wiedza”. Niektórzy jeszcze do tej pory spożywają pokarmy bożkom złożone, w przekonaniu, że chodzi o bożka, i w ten sposób kala się ich słabe sumienie.
Gdyby bowiem ujrzał ktoś ciebie, oświeconego „wiedzą”, jak zasiadasz do uczty bałwochwalczej, czy to nie skłoni również kogoś o słabszym sumieniu do spożywania z ofiar składanych bożkom?
I tak to właśnie „wiedza” twoja sprowadziłaby zgubę na słabego brata, za którego umarł Chrystus.
W ten sposób grzesząc przeciwko braciom i rażąc ich słabe sumienia, grzeszycie przeciwko samemu Chrystusowi.
Jeśli więc pokarm gorszy brata mego, przenigdy nie będę jadł mięsa, by nie gorszyć brata.

Księga Psalmów 139(138),1-3.13-14ab.23-24.

Przenikasz i znasz mnie, Panie,
Ty wiesz, kiedy siedzę i wstaję.
Z daleka spostrzegasz moje myśli,
przyglądasz się, jak spoczywam i chodzę,  
i znasz moje wszystkie drogi.

Ty bowiem utworzyłeś moje wnętrze
i utkałeś mnie w łonie mej matki.
Sławię Cię, żeś mnie tak cudownie stworzył,
godne podziwu są Twoje dzieła.

Przeniknij mnie, Boże, i poznaj moje serce,
doświadcz mnie i poznaj moje myśli.
I zobacz, czy idę drogą nieprawą,
a prowadź mnie drogą odwieczną.

Ewangelia wg św. Łukasza 6,27-38.

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Powiadam wam, którzy słuchacie: Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą;
błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają.
Jeśli cię kto uderzy w policzek, nadstaw mu i drugi. Jeśli bierze ci płaszcz, nie broń mu i szaty.
Daj każdemu, kto cię prosi, a nie dopominaj się zwrotu od tego, który bierze twoje.
Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie.
Jeśli bowiem miłujecie tych tylko, którzy was miłują, jakaż za to należy się wam wdzięczność? Przecież i grzesznicy okazują miłość tym, którzy ich miłują.
I jeśli dobrze czynicie tym tylko, którzy wam dobrze czynią, jaka za to należy się wam wdzięczność? I grzesznicy to samo czynią.
Jeśli pożyczek udzielacie tym, od których spodziewacie się zwrotu, jakaż za to należy się wam wdzięczność? I grzesznicy pożyczają grzesznikom, żeby tyleż samo otrzymać.
Wy natomiast miłujcie waszych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając. A wasza nagroda będzie wielka, i będziecie synami Najwyższego; ponieważ On jest dobry dla niewdzięcznych i złych.
Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny.
Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone.
Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie».


Fragment liturgicznego tłumaczenia Biblii Tysiąclecia, © Wydawnictwo Pallottinum
By codziennie mogli Państwo otrzymywać tekst Ewangelii, prosimy się zarejestrować : ewangelia.org

Nasz Patron