Od paru lat dawny dwór w Lipniku służy jako ośrodek kolonijno – szkoleniowy dla dzieci, młodzieży, wychowawców oraz rodziców. Obecnie pragniemy by Dom ten pod patronatem św. Jana Pawła II służył osobom, grupom i wspólnotom przede wszystkim na formację duchową, kulturową i patriotyczną. Przyjmujemy dziedzictwo św. Jana Pawła II jako wielki dar od Boga, ale nade wszystko jako wyzwanie do współpracy Bożą łaską w naszym życiu, prawdziwie chrześcijańskim.
 

Ośrodek zapewnia bardzo dobre warunki do wakacyjnego wypoczynku oraz odbycia rekolekcji. Ośrodek na jednym turnusie może przyjąć 50 osób. Położony w parku o pow. 3,74 ha, na terenie którego znajduje się staw. W parku  otaczającym ośrodek są dwa boiska sportowe (do piłki nożnej i siatkówki), a także miejsce na ognisko. Wokół rozciągają się lasy.

Obecnie w Ośrodku realizowany jest projekt „Azymut na aktywność” polegający na usamodzielnianiu osób niepełnosprawnych w mieszkaniach treningowych.


Centralnym miejscem w Domu św. Jana Pawła II jest kaplica pw. Matki Bożej Niepokalanej – Matki Życia.

Aktualności


 • Spotkanie opłatkowe w Lipniku

  Spotkanie opłatkowe w Lipniku

  W sobotę 16 grudnia modlitwą w kaplicy w Domu dla dzieci w Lipniku rozpoczęło się spotkanie opłatkowe. Zaszczycił nas swoją obecnością ks. abp Adam Szal, Metropolita Przemyski, który poświęcił opłatki. Po Jasełkach w wykonaniu dzieci, był czas na składanie życzeń, kolędowanie i posiłek w rodzinnej atmosferze.


 • Wizyta w AlpaKiss

  Wizyta w AlpaKiss

  Dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Fundację PKO Banku Polskiego nasi podopieczni korzystają z dodatkowej pomocy terapeutycznej. Jedną z form terapii, w której wychowankowie biorą udział jest tzw. alpakoterapia. Alpakoterapia jest formą zooterapii i jest terapią wspomagającą, która może uzupełniać m.in. terapię psychologiczną, behawioralną czy terapię integracji sensorycznej. Alpakoterapia jako metoda wspomagająca ma za zadanie wzmacniać…


 • Zakończenie przedszkola Milenki

  Zakończenie przedszkola Milenki

  Milenka w poniedziałek uroczyście zakończyła etap nauki przedszkolnej Od września będzie pierwszaczkiem Piękna pogoda pozwoliła nam na przejażdżkę rowerową oraz pyszne lody w ramach nagrody i ochłody


 • Wycieczka na wieżę widokową

  Wycieczka na wieżę widokową

  Wakacje, już mamy wakacje Korzystamy z pięknej pogody i jedziemy na wieżę widokową w Pruchniku Dobrze jest poznawać swoje okolice z różnej perspektywy


 • Wycieczka do Energylandii

  Wycieczka do Energylandii

  Tuż przed zakończeniem roku szkolnego wybraliśmy się na wspaniałą wycieczkę do Energylandii Towarzyszyły nam dobre humory pomimo chwilami deszczowej pogody Skorzystaliśmy z wielu atrakcji, było super! Dziękujemy Pani Dyrektor za zorganizowanie tego wyjazdu. Dziękujemy również Pani Wicedyrektor, cioci Iwonie oraz kolegom i koleżankom z innych domów za wspólną podróż i zabawę


 • Małe i duże Marcelka podróże

  Małe i duże Marcelka podróże

  Trochę w mieście….. Trochę na wsi…. Trochę przy wiatrakach


 • Pożegnanie Dominika

  Pożegnanie Dominika

  W poniedziałek podczas uroczystego i słodkiego podwieczorka, pożegnaliśmy Dominika, który przebywał w naszym domu od maja Dominik szybko się zaaklimatyzował i zdobył sympatię nas wszystkich Życzymy mu wszystkiego dobrego, dużo zdrowia i radości, wspaniałych przyjaciół i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień życia


 • Porządki

  Porządki

  Piękny, słoneczny dzień zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu W szkole dzień wolny, więc zabraliśmy się za koszenie trawy dopóki nie zrobiło się za gorąco. Mateusz pięknie kosił, a my dzielnie grabiliśmy W powietrzu unosił się przyjemny zapach świeżo skoszonej trawy


 • Urodziny Marleny

  Urodziny Marleny

  Sto lat, sto lat zabrzmiało tydzień temu w sobotnie popołudnie podczas świętowania 11 urodzin Marleny Głównym motywem były uwielbiane przez solenizantkę koty Dziękujemy za przybycie tacie, rodzicom chrzestnym, cioci Ani oraz koleżankom z klasy Pani Agnieszce z Krakowa dziękujemy za życzenia, pamięć i piękny prezent Dziękujemy za wszystkie śliczne przezenty i Waszą obecność a Pani…


Czytania na dziśSelect date

Środa XI tygodnia Okresu Zwykłego

Druga Księga Królewska 2,1.6-14.

Kiedy Pan miał wśród wichru unieść Eliasza do nieba, szedł Eliasz z Elizeuszem z Gilgal.
Wtedy rzekł Eliasz do niego: «Zostań, proszę, tutaj, bo Pan posłał mnie aż do Jordanu». Elizeusz zaś odpowiedział: «Na życie Pana i na twoje życie: nie opuszczę cię!» I szli dalej razem.
A pięćdziesiąt osób z uczniów proroków poszło i stanęło z przeciwka, z dala, podczas gdy oni obydwaj przystanęli nad Jordanem.
Wtedy Eliasz zdjął swój płaszcz, zwinął go i uderzył wody, tak iż się rozdzieliły w obydwie strony. A oni we dwóch przeszli po suchym łożysku.
Eliasz rzekł do Elizeusza: «Żądaj, co mam ci uczynić, zanim wzięty będę od ciebie». Elizeusz zaś powiedział: «Niechby – proszę – dwie części twego ducha przeszły na mnie!»
On zaś odrzekł: «Trudnej rzeczy zażądałeś. Jeżeli mnie ujrzysz, jak wzięty będę od ciebie, spełni się twoje życzenie; jeśli zaś nie ujrzysz, nie spełni się».
Podczas gdy oni szli i rozmawiali, oto zjawił się wóz ognisty wraz z rumakami ognistymi i rozdzielił obydwóch: a Eliasz wśród wichru wstąpił do niebios.
Elizeusz zaś patrzał i wołał: «Ojcze mój! Ojcze mój! Rydwanie Izraela i jego jeźdźcze». I już go więcej nie ujrzał. Ująwszy następnie swoje szaty, Elizeusz rozdarł je na dwie części
i podniósł płaszcz Eliasza, który spadł z góry od niego. Wrócił i stanął nad brzegiem Jordanu.
I wziął płaszcz Eliasza, który spadł od niego z góry, i uderzył w wody. Wtedy rzekł: «Gdzie jest Pan, Bóg Eliasza?» I uderzył w wody, a one rozdzieliły się na obydwie strony. Elizeusz zaś przeszedł środkiem.

Księga Psalmów 31(30),20.21.24.

Jakże jest wielka dobroć Twoja, Panie, 
którą zachowałeś dla bogobojnych.
Okazujesz ją tym, którzy uciekają się do Ciebie
na oczach ludzi.

Osłaniasz ich Twą obecnością
od spisku mężów,
ukrywasz ich w swoim namiocie
przed swarliwym językiem.

Miłujcie Pana wszyscy,
którzy cześć Mu oddajecie.
Pan chroni wiernych,
a pysznym z nawiązką odpłaca.

Ewangelia wg św. Mateusza 6,1-6.16-18.

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie.
Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę.
Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa,
aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni to lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę.
Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam: już odebrali swoją nagrodę.
Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz,
aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie».


Fragment liturgicznego tłumaczenia Biblii Tysiąclecia, © Wydawnictwo Pallottinum
By codziennie mogli Państwo otrzymywać tekst Ewangelii, prosimy się zarejestrować : ewangelia.org

Nasz Patron