Pogodne Wzrastanie

Dodano dnia: 2 kwietnia 2022


INFORMACJA O PROJEKCIE „POGODNE WZRASTANIE” - pobierz pdf

Formularz-rekrutacyjny POGODNE WZRASTANIE - pobierz pdf

Załącznik nr 8 - zaświadczenie lekarskie - pobierz pdf


Wydarzenia Domu Opieki Dziennej


OSTATNIE WYDARZENIA W DOMU OPIEKI DZIENNEJ ,,POGODNE WZRASTANIE”

Dzień babci i dziadka
W dniu 21 stycznia w naszym Domu świętowaliśmy uroczyście Dzień Babci i Dziadka. Składane były serdeczne życzenia, poczęstunek wspaniałą szarlotką oraz owocami. Były łzy szczęścia i radości naszych Seniorów. Uroczystość tą udoskonaliło przedstawienie teatralne pod tytułem ,, Gienia i Marian’’ przygotowane przez personel.
Na zakończenie uroczystości wspólnie wybraliśmy się do kina na komedię ,, Kogel mogel 4 ‘’

Bal karnawałowy
,, Bal karnawałowy.
W karnawale, w karnawale ,
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!
Bal maskowy, bal maskowy,
jest naprawdę pomysłowy ! ‘’
I tak było w naszym DOD ,, Pogodne Wzrastanie’’ , każdy senior
tego dnia bawił się wspaniale. Podczas balu, wśród tańczących par
zostali wybrani ,,Królowa i Król balu’’.

Walentynki
,, Dzień Świętego Walentego
To dzień dobry dla każdego!
W tym dniu wszyscy to wyznają,
Że chcą kochać i kochają.’’
Z okazji tego święta nasi Seniorzy brali udział w wspaniałej zabawie przygotowanej przez pracowników naszego Domu.

Imieniny
W tym miesiącu obchodziły swoje imieniny Pani Maria i Pani Helena. Z tej okazji śpiewaliśmy ,, Sto lat’’ i złożyliśmy serdeczne życzenia solenizantkom.

usty Czwartek

,,Tłusty Czwartek dzień rozpusty,
każdy zjada pączek tłusty.
Czy to jeden ,czy to dwa,
a czasem ile się da.’’
W tym dniu 22 lutego w naszym Domu zagościły pyszne pączki wykonane z dużą starannością przez nasze Seniorki.


Życzenia noworoczne

Niech Nowy Rok przyniesie Wam w darze chwilę szczęścia, radości i satysfakcji z każdej przeżytej chwili.
Niech Wam zdrowie dopisuje, na każdym kroku, a pomyślność nie opuszcza w 2022 roku.

Życzy Dyrektor DOD ,, Pogodne Wzrastanie"


NAJWAŻNIEJSZE GRUDNIOWE WYDARZENIA W DOMU OPIEKI DZIENNEJ ,,POGODNE WZRASTANIE ‘’ W JAROSŁAWIU.

Wizyta Świętego Mikołaja
W tym roku 6 grudnia Święty Mikołaj zagościł w naszym Domu.
Wszyscy Uczestnicy otrzymali prezenty, ponieważ byli bardzo grzeczni.
Miły gość otrzymał serdeczne podziękowania i zapewnił, że za rok nas na pewno nie ominie.

 • Wycieczka do Zamościa
  Korzystamy z pięknej zimowej pogody i podróżujemy. Tym razem 14 grudnia odwiedziliśmy Zamość. Zwiedziliśmy ZOO, Stare Miasto, Ratusz, Katedrę oraz muzeum Zamojskie. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Kościół na Wodzie w Zwierzyńcu. Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.
 • Wyjazd do kina ,, Ikar’’
  16 grudnia wybraliśmy się do kina na film biograficzny pt. ,,Nędzarz i madame’’ , ukazujący artystyczną i duchową drogę polskiego powstańca styczniowego, artysty malarza Adama Chmielowskiego.

 • Przygotowania do Świąt
  Podczas zajęć artystyczno – kulturalnych w oczekiwaniu na święta bożonarodzeniowe nasi Uczestnicy pod opieką opiekunów tworzyli piękne ozdoby świąteczne. Następnie nimi ozdobili stoły świąteczne i choinkę .
 • Wigilia w DOD ,, Pogodne Wzrastanie’’
  21 grudnia w naszym DOD ,, POGODNE WZRASTANIE’’ odbyło się spotkanie wigilijne poprzedzone Mszą Świętą w naszej kaplicy Matki Boskiej Jasnogórskiej, podczas którego uczestnicy i zaproszeni goście przekazali sobie najserdeczniejsze życzenia dzieląc się opłatkiem.


11 listopada – Święto Niepodległości
W dniu 12 listopada w naszym Domu obchodziliśmy Święto Narodowe Odzyskania Niepodległości przez Polskie. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn oraz pieśni patriotyczne. Po uroczystości został wyświetlony film historyczny z wiązany z Odzyskaniem Niepodległości.


Ogólnopolski Dzień Seniora 14 listopada
W dniu 15.11.2021r. w naszym DOD ,, Pogodne Wzrastanie” seniorzy obchodzili swoje święto. Były serdeczne życzenia by każdy kolejny dzień dla Nich okazją do czerpania radości z życia w dobrym zdrowiu, w dalszej aktywności życiowej za równo w rodzinie jak i w naszym społeczeństwie. To był wyjątkowy dzień spędzony w miłej atmosferze przy śpiewie powstałego hymnu ,,Hymn Seniora” przygotowanego na tą uroczystość przez naszych Seniorów.
Następnie seniorzy zostali obdarowani owocami, aby moc witamin zawarta w nich dała im siłę na długie życie.
W tym uroczystym dla Nich dniu utalentowana Pani Maria napisała i wyrecytowała wiersz pt. ,, Piękne jest życie Seniora”


Jesienne kompozycje
Podczas zajęć artystyczni-kulturalnych seniorzy z DOD ,,Pogodne Wzrastanie” tworzyli różne jesienne kompozycje między innymi bukiety z liści, obrazy wyklejanie liśćmi, liście wkomponowane w szkle.


Spotkanie z przedstawicielami policji
W dniu 15.11.2021r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. Celem spotkania było uświadomienie seniorów i przekazanie im wiedzy na temat zagrożeń jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu. Panie policjantki opisały jak działają oszuści działający metodą np.. ,,na wnuczka’’ albo ,, na policjanta’’.
Został wyświetlony film edukacyjno-prewencyjny, który przybliżyć sposoby rozpoznania oszustów. Drugim tematem były substancje psychotropowe, seniorzy dowiedzieli się jak wyglądają i jak działają te substancje oraz jaki maj wpływ na zachowanie i zdrowie.


Wycieczka do Zakopanego
W dniu 08.11.2021r. na wycieczkę do Zakopanego wyruszyli nasi seniorzy. W drodze do Zakopanego zwiedziliśmy zabytkowy kościół na Jaszczurówkach, następnie sanktuarium na Krzeptówkach, z okien autokaru podziwiali Wielką Krokiew. W następnej kolejności spacerem zwiedzali Krupówki zaopatrując się w pamiątki. Na koniec wycieczki spędzili miło czas w basenach termalnych w Chochołowie.


Zabawa Andrzejkowa
W dniu 25.11.2021r. odbyła się zabawa andrzejkowa zorganizowana przez personel DOD ,,Pogodne Wzrastanie”. Spotkaniu andrzejowemu towarzyszyły tradycje takie jak wróżby, lanie wosku, loterie fantowe oraz tańce. Był to magiczny dzień, pełen wrażeń i radości .Uczestnicy Projektu DOD ,,Pogodne Wzrastanie’’ uczestniczyli w wycieczce do Beskidu Niskiego, gdzie zwiedzili wiele ciekawych miejsc zaczynając od Dukli miasta położonego na malowniczych terenach, Pustelni św. Jana , Muzeum Historyczne – Pałac, Sanktuarium św. Jana z Dukli Klasztor Ojców Bernardynów. Następnie zwiedzali w Jaśliskach hollywoodzki szlak, gdzie były kręcone filmy. W drodze powrotnej odwiedzili agroturystykę, gdzie powstają sery kozie i tam degustowali się również przetworami ekologicznymi. Następnie zwiedzali uzdrowiska Rymanów Zdrój i Iwonicz Zdrój.


Nasi Uczestnicy DOD ,,Pogodne Wzrastanie’’ brali udział w wycieczce do Bieszczad, malowniczych górach na podkarpaciu, gdzie zwiedzali Ogród Biblijny w Myszkowcach. Następnie uczestniczyli w przejeździe kolejką z Majdanu do Balnicy podziwiając piękne lasy bieszczadzkie. Zwiedzili również muzeum ,,Knieja” w Nowosiółkach po czym wybrali się na Solinę gdzie wspólnie odbyli rejs statkiem.


Seniorzy z DOD ,,Pogodne Wzrastanie” uczestniczyli w wycieczce do Kazimierza Dolnego i Nałęczowa zwiedzając piękne zabytki malowniczych miejsc, takich jak: ruiny zamku – zabytek średniowiecznej architektury obronnej, małego oraz dużego rynku, zwiedzanie Kościoła Farnego z najstarszymi organami, wejście na Górę Trzech Krzyży – pamiątka licznych ofiar, które zmarły podczas zarazy panującej w XIII w., rejs statkiem po Wiśle.
Następnie odwiedzili Park Zdrojowy w Nałęczowie , gdzie degustowali się wodami leczniczymi w tamtejszym unikalnym mikroklimacie.


Wydarzenia czerwiec - lipiec 2021 r.

Piknik na Bulwarach - nad rzeką San.

17 czerwca 2021 roku nasi Seniorzy na łonie natury uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez personel DOD „POGODNE WZRASTANIE” przy jarosławskich Bulwarach. W pięknym miejscu nad malowniczą rzeką San jedzone posiłki smakowały wyjątkowo. Uczestnicy bardzo mile spędzali czas śpiewając pieśni ludowe.


Zajęcia sportowo - rekreacyjne na basenie w Radymnie.

W dniu 24 czerwca 2021 roku uczestnicy DOD „POGODNE WZRASTANIE” wakacje zakończyli w miło spędzonej atmosferze na zajęciach sportowo-rekreacyjnych w Kresowym Dworze.


28.06.2021r. - Urodziny Pani Władysławy.


Pielgrzymka do grobu śp. ks. prał. dr Franciszka Rząsy – Łowisko.

Uczestnicy DOD „POGODNE WZRASTANIE” 5 lipca 2021 roku brali udział we Mszy Świętej w intencji ks. prał. Franciszka Rząsy w rodzinnej Parafii - Łowisko. Następnie złożyli wieniec i zapalili znicze na grobie Księdza.


Wycieczka do Sandomierza

5 lipca 2021 roku uczestnicy Projektu wzięli udział w zorganizowanej wycieczce do Sandomierza. W planie wyjazdu było zwiedzanie:

 • Starego Miasta,
 • Dziedzińca z zamkiem,
 • Ratusza z rynkiem,
 • Zabytkowych kamieniczek,
 • Wzgórza Staromiejskiego,
 • Przejścia przez Ucho igielne,
 • Domu Długosza,
 • Wejścia na taras widokowy na Bramie Opatowskiej,
 • Bazyliki Katedralnej,
 • Podziemnej trasy turystycznej,
 • Świata Ojca Mateusza na planie filmowym
 • oraz Rejs statkiem po Wiśle


01.02.2021r po przerwie związanej z pandemią wróciliśmy z wielkim zaangażowaniem do pracy, tworząc projekt ,,Zima’’ w różnych technikach malarskich.

W miłej atmosferze powstały niespotykane prace przez naszych uczestników.


31.12.2020 r.

życzą Seniorzy i Pracownicy Domu Opieki Dziennej "POGODNE WZRASTANIE"


21.12.2020 r.

Niech Moc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój i radość. Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem. Życzą Seniorzy i Pracownicy Domu Opieki Dziennej "POGODNE WZRASTANIE".


16.12.2020 r.

​​Pomimo nieobecności naszych Uczestników Projektu związanych z zawieszeniem działalności Domu Opieki Dziennej "Pogodne Wzrastanie", nasza kadra pracuje i pamięta o podopiecznych.

Oprócz częstych rozmów telefonicznych oraz załatwiania różnych spraw przygotowuje kolejne artykuły spożywcze. Gotowe paczki trafiają do Seniorów, którzy zawsze i chętnie odwdzięczają się uśmiechem, rozmową, dzielnie znosząc zaistniałą sytuację.

Nasi pracownicy w wolnych chwilach wykonali piękne, świąteczne stroiki dla Seniorów, które razem z produktami spożywczymi zostały wręczone przed Świętami Bożego Narodzenia naszym podopiecznym.

© 2022 Fundacja Wzrastanie. Wszelkie prawa zastrzeżone.