Sty 24 19

XV Przegląd Kolęd i Pastorałek placówek opiekuńczo-wychowawczych

admin

17 stycznia 2019 roku Roksana Stafiej i Amelia Zuchora z Domu dla Dzieci w Przeworsku  oraz  Bartosz Bandziak i Annakin Radziewicz z Domu dla Dzieci w Rakszawie brali udział w XV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Województwa Podkarpackiego w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu.

Głównym organizatorem przeglądu był „Dom pod Lipami” w Radymnie reprezentowany przez dyrektor Małgorzatę Foryś. Współorganizatorem Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, reprezentowany na przeglądzie przez wicestarostę Mariusza Trojaka. Artystów oceniało jury w składzie: Elżbieta Dąbrowska, Stanisław Kucab, Jakub Międlar oraz Jan Pikuła.

W Przeglądzie Kolęd i Pastorałek brało udział siedemnaście placówek. Kolędnicy zostali podzieleni na sześć kategorii wiekowych: dzieci w wieku 6-10 lat, dzieci w wieku 11-15 lat, młodzież w wieku 16-18 lat, młodzież w wieku 19-25 lat oraz duety. Kategoria szósta reprezentowana była przez opiekunów i wychowawców i naszą wolontariuszkę Patrycję, która akompaniowała dziewczynkom na gitarze i zaśpiewała Kolędę dla Nieobecnych.

Roksanka  zaśpiewała  kolędę  „A kto wie czy za rogiem nie stoi anioł z Bogiem…”, Amelka zaś pastorałkę „Od serca do ucha”, Bartek zaśpiewał kolędę „Był pastuszek bosy”, a Annakin także pastorałkę „Od serca do ucha”.  W duecie Amelka z Roksaną zaśpiewały kolędę po ukraińsku „Dobrij weczir Tobi”

Dzieci nasze otrzymały nagrody i dyplomy oraz piękne statuetki od Starosty Jarosławia. Cieszymy się, że po raz kolejny uczestniczyły we wspólnym kolędowaniu, reprezentując naszą Fundację wśród licznych placówek z Podkarpacia.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress