Maj 17 18

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w Domu dla Dzieci w Przeworsku

admin

W dniu 13.05.2018 r., w Domu dla Dzieci w Przeworsku odbyła się komunia naszych wychowanków: Roksanki, Tomasza i Aleksandra. W przeddzień cała trójka wraz  z innymi wychowankami i wychowawcą, u dali się do Bazyliki św. Ducha w Przeworsku do spowiedzi świętej. Było to dla dzieci komunijnych ogromne przeżycie. Pierwsze ich spotkanie z Panem Jezusem w sakramencie spowiedzi świętej do samego wieczora nie pozwoliło im zasnąć.

            W niedzielny poranek od samego rana nasi wychowankowie oczekiwali na gości. Największą radością dla nich była obecność najbliższych, którzy mimo naszych obaw przybyli na uroczystość. Po powitaniach wszyscy udali się spokojnie do kościoła. Przed mszą świętą zebrani rodzice i rodzice chrzestni udzielili dzieciom swojego błogosławieństwa. Podczas mszy świętej o godzinie 12.00, Roksanka, Tomek i Aleksander przyjęli pierwszy raz do swoich serc Pana Jezusa. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali chlebki, którymi podzielili się z najbliższymi. Po krótkiej sesji zdjęciowej, wszyscy udaliśmy się na pierwszokomunijne przyjęcie. Po modlitwie odbył się uroczysty obiad. Przyszykowane przez ciocię Bożenkę dania, przypadły bardzo do gustu zgromadzonym rodzinom. Po tortach komunijnych i lodowym deserze, rozpoczęły się kolejne sesje zdjęciowe, oraz liczne rozmowy ze zgromadzonymi gośćmi. Dla naszych dzieci rozpoczął się czas oglądania prezentów, wypróbowania rowerów komunijnych, oraz zabaw na wolnym powietrzu, animowane przez naszych wychowawców. Największą radością dla nas był uśmiech dzieci, które wieczorem, żałowały, że ich pierwszy dzień komunii trwał tak krótko.

                Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, darczyńcom i rodzicom dzieci komunijnych, którzy sprawili, że ten dzień był tak wyjątkowy dla naszych wychowanków.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress