Maj 23 18

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w Domu dla Dzieci w Łopuszce Małej

admin

W dniu 20 maja 2018r. podczas święta Zesłania Ducha Świętego w parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusa w Łopuszce Małej odbyła się Pierwsza Komunia Święta. Z naszego domu tej pięknej i wzruszającej chwili dostąpili Sylwia i Damian. Radość i uśmiech na buziach dzieci towarzyszył im od samego rana. Przez okna domu, piękne słońce zaznaczało swoją obecność w tym wielkim dla nich dniu. Od  rana wielkie napięcie i oczekiwanie na najbliższych. Zegar tego dnia odliczał sekundy, minuty i godziny inaczej niż zwykle. Padło podejrzenie, że jest zepsuty! Nic jednak mylnego to niecierpliwość tego dnia odmierzała czas…
Wreszcie wybiła godzina 10:30 i uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem proboszcza ks. Antoniego Krzysika została rozpoczęta. Piękne recytacje wierszy i śpiewy spotkały się z jękiem zachwytu zgromadzonych wiernych. Msza Święta, pamiątkowe chlebki i obrazki rozpoczęły świętowanie. Przyszedł czas na uroczysty obiad i prezenty od najbliższych. Pojawiły się łzy.
Łzy radości, które były upustem emocji i przeplatały się z uśmiechem i wielką radością. „Bo kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat” – pisał  Janusz Korczak. Te słowa najtrafniej oddają atmosferę, która panowała w małej, ale radosnej parafii Łopuszka Mała w tym dniu.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do przygotowania i finału w organizacji Pierwszej Komunii Świętej Domu Dla Dzieci.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress