Wrz 9 20

Uroczystość 76. rocznicy śmierci bł. Michała Czartoryskiego

admin

W dniu 7 września 2020 r. w Przystani Matki Bożej Jasnogórskiej w Jarosławiu obchodziliśmy 76. Rocznicą śmierci bł. Michała Czartoryskiego .

O godz. 10:00 została odprawiona Msza Św. celebrowana przez nowo wyświęconego Biskupa pomocniczego Krzysztofa Chudzio wraz z Ks. Proboszczem z jarosławskiej Kolegiaty Marianem Bocho, O. Tomaszem z Klasztoru Dominikanów w Jarosławiu oraz ks. prof. Franciszkiem Rząsą.

Ks. Biskup pozdrowił zgromadzoną w Kaplicy Matki Bożej Bolesnej społeczność seniorów, chorych, niepełnosprawnych, doświadczonych trudnym losem wraz z wolontariuszami i ich opiekunami.

Po zakończonej Mszy Świętej Ks. Biskup Krzysztof Chudzio odwiedził cierpiących fizycznie i duchowo. Przechodził pomiędzy salami w skupieniu i cichej modlitwie.

Następnie rozpoczęła się II część Uroczystości – wspólna Agape. Zgromadzona społeczność seniorów, wolontariuszy oraz Kapłanów była okazją do wspólnego Dziękczynienia Panu Bogu za istniejące Dzieło Przystani Matki Bożej Jasnogórskiej. Po udaniu się do górnej Auli i odmówionej modlitwie Anioł Pański nastąpiły podziękowania Pani Dyrektor Marii Kosteczko złożone na ręce zgromadzonych kapłanów.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress