Kwi 6 13

Sprawozdanie ze spotkania formacyjnego 5-go kwietnia

admin

W piątek, 5 kwietnia, odbyło się spotkanie formacyjno-informacyjne pracowników Fundacji Wzrastanie. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą, podczas której towarzyszyła nam refleksja nad naszymi podopiecznymi, widzianymi w perspektywie ucznia Jezusa. W akcie ufności, wiary we wstawiennictwo bł. Jana Pawła II, zawierzyliśmy Bogu dalszą posługę i pracę naszych Ośrodków.

Konferencji formacyjnej przewodniczył i okolicznościowe słowo wygłosił Ks. Franciszek Rząsa. Ukazywał bł. Jana Pawła II jako „Proroka Miłosierdzia”, wzywał do praktykowania uczynków miłosierdzia co do duszy, będących troską o duchowy wymiar formacji naszych potrzebujących. Zwieńczeniem konferencyjnych „zamyśleń” była praca w grupach, gdzie wszyscy obecni powracali do początków swojej pracy w Fundacji, zachowując tym samym „pamięć i tożsamość” o misji, powołaniu i wezwaniu wynikającym z chrześcijańskiego profilu Fundacji i wierności przesłaniu papieskiego nauczania.

Na końcu spotkania wystąpił Prezes Fundacji Jan Bury, który informował o bieżących sprawach fundacyjnych, w tym o realizowanych projektach.

W kalendarium stałych dat wpisano między innymi:

18 kwietnia – jubileusz 20-lecia rzeszowskiego oddziału fundacji (świetlicy)

19 maja – pielgrzymka pracowników, podopiecznych i członków Wspólnoty Sług Miłosierdzia na Jasną Górę (Msza Święta i Apel Jasnogórski) – szczegóły wyjazdu zostaną podane na naszej stronie

 17 – 21 lipca – rekolekcje dla członków Wspólnoty Sług Miłosierdzia i pracowników w Lipniku

23 – 28 lipca – kolonia dla dzieci i młodzieży z naszych świetlic i klubów (zgłoszeń należy dokonywać do 10 czerwca telefonicznie lub mailowo: Ks. Jan 607 857 857; jasszelag@wp.pl)

 

[nggallery id=33]

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress