DZIEŃ MATKI

26.05

Pokaz pierwszej pomocy w WTZ

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej

Dnia 18.05.2015r. uczestników i pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przeworsku zelektryzował sygnał karetki pogotowia na dziedzińcu obiektu. Na szczęście przybyła ona tym razem w celach szkoleniowych. Dzięki uprzejmości kierownictwa Firmy FALCK w Przeworsku uczestniczyliśmy w szkoleniu przeprowadzonym przez pana Tomasza Puca ratownika medycznego z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem oglądaliśmy prezentację multimedialną, pokaz na manekinach działań ratujących życie w sytuacjach zagrożenia, a najwięcej emocji budziły ćwiczenia udzielania pierwszej pomocy przeprowadzane na samych uczestnikach. Odbyła się także prezentacja wyposażenia karetki.

Dziękujemy panu Mateuszowi Porowskiemu kierownikowi Firmy FALCK Oddział w Przeworsku oraz panu Tomaszowi Pucowi, (którego profesjonalizm wzbudził zachwyt i uznanie) za przeprowadzenie szkolenia i dostarczenie nam wiedzy, dzięki której będziemy umieli ratować ludzkie życie.

 

„Pływam, więc bezpiecznie wypoczywam”

Od 1 marca 2015r. przez 1,5  godziny w każdy wtorek i czwartek 50 uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przeworsku  korzysta z rehabilitacji w wodzie ucząc sie pływać i bawiąc w Krytej Pływalni przy Szkole Podstawowej nr 1 w Przeworsku. Ta forma zajęć jest ze wszech miar potrzebna ze względu na to, że osoby niepełnosprawne wymagają stałej rehabilitacji usprawniającej ich kondycję fizyczną. Natomiast najkorzystniejszą formą takiej rehabilitacji są ćwiczenia w wodzie i nauka pływania, dzięki której osoby niepełnosprawne wzmacniają mięśnie, zwiększają wydolność oddechową, przełamują barierę lęku przed wodą, a ucząc się pływać, zwiększają swoje bezpieczeństwo w czasie wypoczynku nad wodą. Zajęcia na basenie wpływają  dobroczynnie nie tylko na kondycję fizyczną, ale i psychiczną, ponieważ powodują odprężenie psychiczne i relaksują. Prowadzą je pracownicy naszych warsztatów: rehabilitant i instruktorzy terapii zajęciowej WTZ w Przeworsku.

W imieniu naszych uczestników dziękujemy Panu dr Leszkowi Kisielowi Burmistrzowi Miasta Przeworska, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeworsku za umożliwienie nieodpłatnego korzystania przez naszych podopiecznych z basenu. Natomiast firmie Mawi – Sport dziękujemy za sprzedaż po cenach promocyjnych 20 szt. makaronów pływackich.

Występ w Villi Carpatia

„Musicie być mocni mocą nadziei, która przynosi pełną radość życia …
Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć…
Musicie być mocni miłością, która cierpliwa jest, łaskawa jest…”

                                                                                                                       Św. Jan Paweł II

   W uroczystość Zwiastowania Pańskego 25 marca 2015 r. o godz.18.00, najstarsza grupa dzieci z Łopuszki Małej przedstawiła dla kuracjuszy Villi Carpatia w Żołyni montaż słowno – muzyczny poświęcony pamięci Ojca św. Jana Pawła II. Rok 2015 jest ogłoszony Rokiem Jana Pawła II, zaś 2 kwietnia przypada 10 rocznica odejścia do Domu Ojca naszego wielkiego Patrona.

   Przypomnieliśmy tak cenne słowa, jakie Papież Jan Paweł II kierował do wszystkich ludzi dobrej woli przez swój cały pontyfikat. Spotkanie było refleksją nad wartościami o jakich mówił i do czego nas zachęcał.

Trzeba nam nieustannie przypominać aktualność Jego nauczania. Nie chodzi tylko o słowa, ale przede wszystkim o świadectwo życia, własnego życia. Papież podkreślał to nieustannie: Dzisiejszemu światu potrzeba czytelnego świadectwa wiary, nadziei i miłości.

Spotkanie odbyło się w klimacie wzruszeń, nie obyło się bez łez pensjonariuszy, a zaśpiewana wspólnie na koniec pieśń Totus Tuus była okazją do wyrażenia naszej wdzięczności Panu Bogu za dar Ojca Świętego.

Na koniec złożyliśmy życzenia wielkanocne dla pracowników i pensjonariuszy i odbył się kiermasz świątecznych wielkanocnych ozdób wykonanych przez nasze dzieci. Największych powodzeniem cieszyły się  baranki z gipsu i ozdobne jaja wykonane metodą decoupage.

Dziękujemy Przyjaciołom – Państwu  Wikier za zaproszenie nas do Żołyni.

 

 

Upamiętnienie kanonizacji Jana Pawła II

 

WTZ (2)

 

W ubiegłym roku dnia 23.10.2014r. w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Przeworsku odbyła się uroczystość dziękczynienia za kanonizację patrona naszej Fundacji św. Jana Pawła II. Rozpoczęliśmy Mszą św. o godzinie 10.00, którą koncelebrowali ks. prof. Franciszek Rząsa, ks. Rafał Rusinek i ks. Wiesław Szczygieł. Homilię wygłosił ks. prof. Rząsa. W trakcie uroczystości nastąpiło poświęcenie kamienia znajdującego się na placu między Warsztatami i Schroniskiem dla Bezdomnych Kobiet. Na obelisku umieszczona jest otwarta księga z wizerunkiem świętego i cytat. Symbolizuje ona księgę życia, w której Ojciec Święty zapisał słowa: „Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.”

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością władze fundacji, rodzice uczestników i zaproszeni goście.

Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na wspólny obiad przygotowany przez pracownię gospodarstwa domowego i rodziców.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym uroczystość miała charakter podniosły i na długo zostanie zapamiętana.

Jednocześnie wyrażamy podziękowania za podarowanie nam głazu przez Firmę KRUSZ-GEO w Gniewczynie Łańcuckiej.