Cze 19 16

Rekolekcje z okazji 25-Lecia Fundacji „Wzrastanie” Lipnik 10-12 czerwca 2016

admin

„Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie”

Lipnik 10-12 czerwca 2016

Ponad 30 dzieci w wieku przedszkolnym i szkoły podstawowej wraz z wychowawcami i pracownikami administracji z placówek naszej Fundacji uczestniczyło w I turze rekolekcje, które prowadził ks. dr Marek Machała – Wicedyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Przemyskiej.

„Pan Jezus bardzo kocha dzieci”- ta prawda z Ewangelii rozpoczęła nasze rozważania rekolekcyjne.

Ksiądz Marek w sposób bardzo obrazowy, posługując się wieloma symbolami i przedmiotami oraz prowadząc żywe dialogi z naszymi pociechami mówił nam o Miłości Bożej.

W posłudze rekolekcyjnej pomagały ofiarnie animatorki ze wspólnoty młodzieżowej z Przeworska. Śpiew i radość rozbrzmiewała w całym domu rekolekcyjnym.

Animatorka Joasia z Rzeszowa poprowadziła dla dzieci tańce uwielbienia, które trwały ok dwóch godzin, nawet poderwały do tańca gospodarza domu – ks. Wiesława.

Przebojem rekolekcji była piosenka Arki Noego „Sieje je”, którą nasze ukochane maluchy bez przerwy nuciły. Bo każdy z nas , czy duży czy mały jest apostołem Jezusa.

Odbyła się także wyprawa w poszukiwaniu źródła do Sieteszy, gdzie znajduje się cudowne źródełko i Kaplica Matki Bożej. Trud pielgrzymowania został uwieńczony ogniskiem i pieczoną kiełbaską, a potem chwaleniem Pana śpiewem. Dziękujemy Dobremu Bogu za ten piękny czas !

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress