Mar 21 13

Punkt przedszkolny – Wielkie Oczy

admin

Punkt przedszkolny „Mali Odkrywcy”  w Wielkich Oczach

Nasza grupa to

1. Czepiel Aleksander
2. Drapak Fabian
3. Duszyńska Amelia
4. Frankowska Julia
5. Furdyna Karolina
6. Gwóźdź Adrian
7. Hawrylak Gabriel
9. Hawrylak Julia
10. Jacyk Anna
11. Janczura Krzysztof
12. Jastrzębski Konrad
13. Kaławaj Kinga
14. Kuterbach Ewelina
15. Mokrzycka Natalia
16. Owerko Ireneusz
17. Sawiński Kacper
18. Słysz Sebastian

Ważne wydarzenia w naszej grupie:

17.09- Julia Hawrylak miała  urodziny.  Wszystkie dzieci zaśpiewały jej „sto lat”, po czym poczęstowała wszystkie dzieci cukierkami. Koledzy i koleżanki zrobiły dla Julci pamiątkowe kartki urodzinowe.

30.10- dzieci z przedszkola brały udział w ćwiczeniach przeciwpożarowych w szkole. Przedszkolaki razem z wychowawczynią oraz rodzicem wyszli ze szkoły i udali się w bezpieczne miejsce. Wszyscy staliśmy w jednej grupie, nauczycielka  przeliczyła stan grupy. Dzieci przyglądały się poczynaniom strażaków. Po skończonej akcji ewakuacyjnej wszyscy wróciliśmy do sali. Ćwiczeniom towarzyszył strach ponieważ przedszkolaki pierwszy raz brały udział w takiej akcji.

09.11- „Dzień postaci z bajek”. Nasze przedszkole odwiedzili starsi uczniowie, którzy byli przebrani za rożne postacie z bajek. Dzieci z zaciekawieniem oglądały występ o naszych ulubieńcach. Postacie opowiadały o sobie kim są, zadaniem dzieci było wskazanie kim jest dana postać oraz w jakiej bajce występuje. Następnie przedszkolaki bawiły się przy muzyce z postaciami z bajek. Na zakończenie dzieci otrzymały obrazki od swoich ulubieńców do pokolorowania.

27.11- „Dzień pluszowego misia” Wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swojego pluszaka, każdy przedstawił historie swojego ulubieńca. Następnie przedszkolaki wzięły udział w przedstawieniu, które było poświęcone „Pluszowemu Misiowi”. Wysłuchaliśmy bajek oraz wspólnie śpiewaliśmy piosenki o pluszowych misiach. Na zakończenie każdy miał okazję spróbować miodu „Kubusia Puchatka”.

Również Konrad  miał dzisiaj urodziny, dzieci zaśpiewały mu „sto lat”, następnie zrobiły dla kolegi pamiątkowe kartki urodzinowe. Chłopiec poczęstował dzieci słodkim wafelkiem i mandarynką.

28.11- Udział w zabawie andrzejkowej. Wszystkie dzieci chętnie brały udział w różnych zabawach i tańcach.

06.12- Spotkanie ze Świętym Mikołajem. Dzieci z niecierpliwością wypatrywały Świętego Mikołaja. Przedszkolaki powitały Mikołaja wierszem oraz piosenką. Święty Mikołaj nie zapomniał o dzieciach i rozdał im prezenty, z czego wszyscy byli bardzo zadowoleni. Część dzieci bała się Świętego Mikołaja, ale strach po chwili znikł, po czym przedszkolaki siadały na kolana Mikołaja i chciały mieć z nim zdjęcie.

21.12- Spotkanie opłatkowe. Dzieci wzięły udział udział w szkolnych jasełkach oraz wspólnym kolędowaniu. Po powrocie do sali wszyscy dzieliliśmy się opłatkiem oraz śpiewaliśmy razem kolędy jakie poznaliśmy wcześniej. Następnie udaliśmy się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Kamila Kamińska

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress