Mar 21 13

Punkt przedszkolny – Stary Dzików nr 1

admin

Stary Dzików 1

Grupa 4 – 5 latków

1

Nauczyciel prowadzący: mgr Justyna Bąk 

Punkt przedszkolny znajduje się w Zespole Szkół w Starym Dzikowie i działa od września 2012 roku. Wychowankowie mojej grupy to dzieci w wieku 4 – 5 lat. Grupa liczy 14 dzieci, w tym 10 chłopców i 4 dziewczynki. To jest ich pierwszy rok w przedszkolu. Każdy dzień w naszej grupie to wspólne zabawy i zajęcia, spacery pozwalające nam na aktywne poznawanie i rozumienie otaczającego nas świata. Dzieci bardzo szybko zintegrowały się z koleżankami i kolegami i bardzo chętnie przychodzą do przedszkola, uczestniczą w rozmaitych zajęciach organizowanych każdego dnia. Od września w naszym przedszkolu wydarzyło się bardzo dużo ciekawych imprez, w których uczestniczyliśmy.

WRZESIEŃ

18 września przedszkolaki wzięły udział w ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie świata” . Zaopatrzone zostały w jednorazowe rękawiczki i sprzątały teren wokół szkoły.

Sprzątanie świata

2

27 września 2012 r., odbyła się ewakuacja całej szkoły i ćwiczenia przeciwpożarowe, w których uczestniczyliśmy. Po tych wszystkich wydarzeniach przedszkolaki spotkały się ze strażakami, którzy pokazali im sprzęt strażacki. Dzieci miały możliwość przymierzenia kasków a także zrobienia sobie zdjęcia w wozie strażackim, sprawiło im to ogromną radość.

Spotkanie ze strażakami

3

PAŹDZIERNIK

26 października wyjście do apteki.

Ze względu na to, że w ciągu tego tygodnia poruszyliśmy tematy dotyczące własnego zdrowia oraz higieny osobistej wybraliśmy się do pobliskiej apteki.       W aptece Pani farmaceutka opowiedziała krótko dzieciom na temat zapobieganiu grypie oraz innym przeziębieniom.

Wyjście do apteki

4

29 października 2012r., tego dnia w przedszkolu odwiedziła dzieci Pani Policjantka, która opowiedziała o trudnej i odpowiedzialnej pracy policjanta. Zwróciła także uwagę na zachowanie bezpieczeństwa w poruszaniu się po drodze. Uświadomiła przedszkolakom jak ważne jest noszenie odblasków, by być widocznym na drodze. Sporą atrakcją dla przedszkolaków było oglądanie przyborów, które są potrzebne do pracy każdemu policjantowi. Dzieci z uwagą i ogromnym entuzjazmem słuchały Pani Policjantki.

Spotkanie z Panią Policjantką

5

30 października 2012 r., odbyło się Pasowanie na przedszkolaka. Było to dla nich bardzo ważne wydarzenie ponieważ to ich pierwszy występ przed rodzicami. Mimo ogromnego stresu dzieci pięknie powiedziały wiersz i zaśpiewały piosenkę Jestem sobie przedszkolaczek. Po występie odbyło się pasowanie na przedszkolaka grupy 4-5 latków. Dzieci otrzymały dyplom i drobny upominek.

Pasowanie na Przedszkolaka

6

LISTOPAD

29 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci chętnie uczestniczyły we wróżbach andrzejkowych, tańcach oraz zabawach.

7

GRUDZIEŃ

7 grudnia przedszkolaków odwiedził Święty Mikołaj na którego czekały od samego rana. Przyniósł ze sobą pełny wór prezentów. Dzieci pięknie przywitały Mikołaja wierszem, który nauczyły się specjalnie na tę okazję. Otrzymały paczki z których bardzo się cieszyły. Po rozdaniu prezentów zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie przedszkolaki pięknie podziękowały i obiecały, że będą bardzo grzeczne przez cały rok.

Spotkanie z Świętym Mikołajem

8

11 grudnia ubieraliśmy wspólnie choinkę, którą przyniósł Krystian razem z tatą. Wcześniej zrobiliśmy wspólnie łańcuchy, które zawiesiliśmy na choince.

9

21 Grudnia wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem oraz śpiewaliśmy kolędy.

Justyna Bąk

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress