Mar 21 13

Punkt przedszkolny – Horyniec Zdrój nr 2

admin

Nazywamy się PROMYCZKI jesteśmy grupą mieszaną, jest nas w grupie 16 ( 9 dziewczynek i 7 chłopców). Nasze przedszkole znajduje się przy Gminnej Bibliotece Publicznej. Każdy dzień w naszej grupie to wspólne zabawy,  zajęcia, spacery i wycieczki pozwalające nam na aktywne poznawanie i rozumienie otaczającego nas świata. Lubimy śpiewać, tańczyć i działać plastycznie. Wesołe zabawy łączymy z nauką – nigdy się nie nudzimy. W zabawach wykazujemy się dużą pomysłowością i zaradnością. Doskonale się znamy  i chętnie sobie pomagamy.

21.09 2012 r. robiliśmy sałatkę owocową z przyniesionych owoców. Było trochę przygotowań : najpierw trzeba było posegregować owoce przez nas przyniesione, później je umyć , następnie wyszorować nasze rączki, ubrać czapki kucharskie i przystąpiliśmy do pracy. Sałatka udała się, była przepyszna to istna bomba witaminowa a największą niespodzianką była bita śmietana z galaretką którą także wspólnie przygotowaliśmy i zjedliśmy razem z sałatką PYCHOTKA!

26.09. 2012 r. wspólnymi siłami zrobiliśmy placki ziemniaczane, były przepyszne.

27. 09. 2012 r. bawiliśmy się na pikniku z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Piknik odbył się na placu OSP w Horyńcu-Zdroju . Z twarzami pełnymi uśmiechów uczestniczyliśmy w zabawach i konkursach. W trakcie wspólnej zabawy zjedliśmy wyśmienite  pieczone na ogniu ziemniaki i kiełbaski.

19.10.2012 r. wybraliśmy się na wycieczkę do lasu na wielkie grzybobranie. Pogoda udała na się piękna, znaleźliśmy dorodne okazy borowików podgrzybków i maślaków. Również muchomory pięknie się prezentowały, ale im daliśmy spokój. Obdarowani przez las pełnym koszem grzybów, zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

30.10.2012 r. w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy Halloween, zrobiliśmy lampiony, malowaliśmy twarze, bawiliśmy się przy wspólnych zabawach , konkursach  i tańcach.

23.11.2012 r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem, każdy był piękny i wyjątkowy. Razem z naszymi maskotkami tańczyliśmy, śpiewaliśmy i próbowaliśmy miodku.

30.11.2012.r. zorganizowaliśmy Andrzejki w przedszkolu i przenieśliśmy się w świat magii i wróżb. Czas pomiędzy wróżbami urozmaiciły nam tańce przy muzyce. Andrzejkowe zabawy i wróżby dostarczyły wszystkim wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

6.12.2012 r. odwiedził nas Święty Mikołaj wręczył każdemu dziecku prezent, a dzieci powiedziały Mikołajowi wierszyk i zaśpiewały piękne piosenki. To było niezwykłe przeżycie. Mikołaj obiecał, że jeszcze do nas przyjedzie – a potem pojechał obdarować inne dzieci.

13.12.2012 r. w przedszkolu piekliśmy pierniczki. Dzieci  zagniatały ciasto, wałkowały, wycinały kształty oraz ozdabiały upieczone pierniczki lukrem i kolorową posypką. Przygotowanie tych łakoci sprawiło nam dużo radości i wprowadziło w radosny nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

21.12.2012 r. zorganizowaliśmy Wigilię, podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia, śpiewaliśmy kolędy i zjedliśmy pyszne smakołyki.

Izabela Zelik

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress