Mar 22 13

Punkt przedszkolny – Cewków nr 1

admin

Grupa dzieci w punkcie przedszkolnym Cewków 1 liczy 16 dzieci. 6 dzieci pięcioletnich i 10 dzieci czteroletnich. Ośrodek rozpoczął swoją działalność we wrześniu 2012 r. Rozpoczęliśmy rok szkolny od powitania i wzajemnego poznania się nauczyciela z dziećmi i rodzicami. W miesiącu wrześniu przechodziliśmy okres adaptacyjny , kilkoro dzieci nie potrafiło rozstać się z rodzicami ale szybko się przyzwyczaiły i zostawały bez rodziców. Wspólnie ustaliliśmy zasady postępowania w grupie zawierając kontrakt i podpisując kciukiem. Chodziliśmy na spacery ucząc się ustawienia  w parach, poruszania się po drodze i obserwowaliśmy najbliższą okolicę przedszkola. Grupa uczestniczyła także w Dniu sprzątania świata. Dzieci zbierały śmieci do papierowych torebek w okolicy szkoły. Dużą radość sprawiła dzieciom samodzielnie przygotowana sałatka owocowa, krojenie, i degustacja. Cieszyły się także, gdy pomagały w dekorowaniu Sali, wieszając namalowane przez siebie rysunki i organizując kącik z darami jesieni.

W październiku odwiedziła przedszkolaków „Jesienna Wróżka” , która rozmawiała z dziećmi, tańczyła i bawiła się nimi z użyciem chusty animacyjnej. Dzieci przygotowały i wręczyły laurkę z serduszek dla Dyrektora szkoły z okazji Dnia Nauczyciela. Z wizytą w przedszkolu był także p. listonosz. Dzieci mogły dotknąć prawdziwej torby listonosza i sprawdzić jej zawartość. Wielką radość sprawiła im zabawa z atrybutami listonosza. Nasza grupa została także zaproszona do wykonania zdjęć przez fotografa, który przyjechał do szkoły. Czytaliśmy bajki, poznając różnych bohaterów. Jednym z nich był Franklin- mały żółwik, to on ku uciesze i zdziwieniu dzieci przyszedł do przedszkola.

W listopadzie odwiedziliśmy groby bliskich zmarłych na pobliskim cmentarzu, zapaliliśmy znicze. Rozpoczęły się zajęcia  z rytmikiem i logopeda. Dzieci zapoznały się z nowymi nauczycielami. Dużym zainteresowaniem cieszył się instrument zademonstrowany przez panią z rytmiki. Z  wizytą przybyła do nas pani pszczelarz z Przedsiębiorstwa „Pszczeli Dar” z Moszczanicy- mama jednej z dziewczynek z grupy. Opowiadało życiu pszczół. Pracy pszczelarza pokazując liczne atrybuty i tłumacząc do czego one służą. Dzieci oglądały i zadawały mnóstwo pytań. Ważnym wydarzeniem w listopadzie była zabawa Andrzejkowa. Dzieci zapoznały się ze zwyczajem wróżb, bawiły się a także miały poczęstunek.

W grudniu dzieci bardzo czekały na Św. Mikołaja, więc wspólnie z rodzicami zorganizowaliśmy jego przyjazd do naszego przedszkola. Po wspólnych zabawach Mikołaj rozdał dzieciom prezenty. Rozpoczęła się zima, więc obserwowaliśmy zmieniającą się pogodę i bawiliśmy się na śniegu. Dzieci były zainteresowane doświadczeniami jakie przeprowadziliśmy z kostkami lodu i wodą. Dzieci przygotowywały się także do Świąt Bożego Narodzenia . Ubierały choinkę, śpiewały kolędy z akompaniamentem gitary na zajęciach rytmicznych. Przed rozejściem się do domów „świąteczny czas” złożyliśmy sobie życzenia i podzieliliśmy opłatkiem.

Stanisława Kudła

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress