Mar 22 13

Punkt przedszkolny – Cewków nr 2

admin

Punkt przedszkolny  Cewków 2 rozpoczął swoją działalność 3 września 2012 r. Grupa liczy 15 dzieci. W wieku 3 – 4 lat.

W przedszkolu panuje atmosfera życzliwości, otwartości i zaufania. Jest miejscem dobrej i twórczej zabawy. Dodatkowe usługi świadczy nauczyciel logopeda oraz nauczyciel od rytmiki.

Podstawą sukcesu działalności punktu przedszkolnego jest dobrze układająca się współpraca z rodzicami. Nadrzędnym celem tej współpracy jest dobro dziecka. Rodzice uczestniczą we wszystkich wydarzeniach w przedszkolu, są na bieżąco informowani o wszystkim co dzieje się w placówce i wiedzą, że mają wpływ na kierunki jej działań. 

W miesiącu wrześniu rozpoczęliśmy rok szkolny od powitania i wzajemnego poznania się nauczyciela z dziećmi i rodzicami. Był to okres adaptacyjny,  początkowo wielu dzieciom było bardzo trudno rozstać się z rodzicami. Wspólnie w grupie zawarliśmy kontrakt ustalając pewne zasady postępowania i zachowania się w różnych sytuacjach. W październiku odwiedziła nas Pani Jesień , która czytała dzieciom bajkę i bawiła się z dziećmi przy użyciu chusty animacyjnej. Dzieci z wielka radością angażowały się w proponowane przez panią jesień zabawy. Z okazji dnia nauczyciela dzieci wręczyły Pani Dyrektor wspólnie wykonaną laurkę. Nasza grupa została zaproszona do wykonania zdjęć przez fotografa, który przyjechał do szkoły. Dzieci z przyjemnością pozowały do zdjęć.

 Zorganizowaliśmy zajęcia z udziałem żywej maskotki żółw „Franklin”. Podczas czytania bajki o Franklinie odwiedził nas żółw którym dzieci były zafascynowane i szczęśliwe. Na pożegnanie wszystkie dzieci przytuliły Franklina oraz ustawiły się do zdjęcia.

 W listopadzie odwiedziliśmy groby bliskich zmarłych na pobliskim cmentarzu , oraz zapaliliśmy znicz.  Rozpoczęły się zajęcia z rytmiki oraz z zajęcia z panią logopedą . Dzieci zapoznały się  nowymi nauczycielami i z chęcią brały udział w zajęciach. W miesiącu tym , zaprosiliśmy też do naszego przedszkola panią pszczelarz z Przedsiębiorstwa „Pszczeli Dar” z Moszczanicy, która poświęciła swój czas by opowiedzieć nam o życiu pszczół, rodzajach miodu oraz pracy pszczelarza. Przyniosła wiele atrybutów pokazując i tłumacząc do czego służą. Innym ważnym wydarzeniem dla dzieci była zorganizowana zabawa Andrzejkowa. Dzieci brały udział w przygotowanych wróżbach oraz wspólnie bawiły się przy muzyce.

 6 Grudnia w  związku z wieloletnim zwyczajem praktykowanym w wielu Polskich domach także do naszego przedszkola przyjechał Św. Mikołaj, który rozdał dzieciom prezenty oraz wziął udział w zabawach co sprawiło dzieciom nie opisaną radość. Równie ważnym dla dzieci grudniowym wydarzeniem było rozpoczęcie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Wspólnie wykonaliśmy ozdoby z artykułów papierniczych oraz masy solnej , które zostały powieszone na naszej pięknej choince. Ponadto dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści świątecznych oraz uczyły się i śpiewały kolędy i pastorałki.

Marta Grzebiennik

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress