Mar 6 13

Pismo do szkół Jana Pawła II

admin

logoPrzeczytaj, przekaż, podziel się z innymi!

Szanowna Dyrekcjo,
Grono Pedagogiczne, Uczniowie Szkół
im. Bł. Jana Pawła II

Wśród wielu naszych Rodaków, których wspominamy, przywołujemy, pragniemy naśladować, z pewnością do grona najbardziej znamienitych i godnych uwagi należy bł. Jan Paweł II.  W różny sposób staramy się ocalić od zapomnienia jego osobę, dzieła które powstały za jego przyczyną, czy z jego inspiracji. Być może, w naszym codziennym „dzisiaj”, jedynie z nostalgią powracamy do wydarzeń wpisanych w historię życia narodów, państw, czy nawet rodzimych społeczności lokalnych.  Cieszy jednak fakt, że dzięki wielu nowym inicjatywom pragniemy ocalić w naszej pamięci różnorakie wydarzenia, przeżycia, które były związane z tak wielkim Polakiem- Papieżem i chcemy je przekazywać młodemu pokoleniu. Przykładem starań świadczących o wspaniałości naszego Rodaka, jak i swoistego rodzaju pomnikiem pamięci, oddającym hołd jego wielkości, są szkoły, którym patronuje Błogosławiony Ojciec Święty. Obranie za patrona tak Wielkiego Orędownika nie jest jedynie „zabiegiem tytularnym”, grzecznościowym, ale włącza całą społeczność szkolną w przekazywanie idei bliskich życiu, posługiwaniu i nauczaniu bł. Jana Pawła II. 

Chcielibyśmy podzielić się z Państwem „dziełem”, które z woli Bożej i dzięki zaangażowaniu ludzkiemu zaistniało na terenie Województwa Podkarpackiego i nosi nazwę: Fundacja pomocy młodzieży „Wzrastanie”.  Nazwa Fundacji i misja została zaczerpnięta z myśli Jana Pawła II, zawartej w Liście do Młodych: „Trzeba, ażeby młodość była „wzrastaniem” aby niosła z sobą stopniową akumulację wszystkiego, co prawdziwe, co dobre i piękne — nawet gdy bywa ona „od zewnątrz” połączona z cierpieniami, utratą bliskich i drogich osób, oraz z całym doświadczeniem zła, jakie nieustannie daje o sobie znać w tym świecie, w którym żyjemy.” Fundacja im. Jana Pawła II „WZRASTANIE” powstała w roku  1991. Prowadzi, między innymi, działalność charytatywną na rzecz dzieci i młodzieży z  rodzin biednych, zaniedbanych i osieroconych (domy dziecka, świetlice środowiskowe).

Pragniemy zaprosić Państwa Szkołę (uczniów wraz z opiekunami- zorganizowaną grupę) do naszego Domu bł. Jana Pawła II. Dysponujemy ośrodkiem formacyjno- szkoleniowym  w Lipniku, koło Kańczugi (12 kilometrów od Łańcuta). Zapewniamy nocleg, wyżywienie (3 posiłki dziennie). Więcej informacji można uzyskać telefonicznie ( Ks. Jan Szeląg 607 857 857) lub na stronie: www.wzrastanie.com.pl.

Istnieje także możliwość spotkań o profilu wychowawczym z opiekunami i podopiecznymi naszych ośrodków (pracujących z osobami bezdomnymi, nieuleczalnie chorymi, niepełnosprawnymi, w domach dziecka). Pragniemy w ten sposób uwrażliwiać dzieci i młodzież na problemy współczesnego człowieka i zapobiegać, w ramach edukacji obywatelskiej, stygmatyzacji społecznej.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem i nadzieją na spotkanie
Ks. Jan Szeląg

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress