wrz 22 16

Piknik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przeworsku

Dorota Winiarz

„Bóg jest tu…”

Z zapartym tchem obserwowaliśmy jak pies ratownik znalazł zaginioną osobę, jak sprowadził do niej ratownika i aportował….Na szczęście to tylko akcja pozorowana, ale psy i ratownicy ze Stowarzyszenia Ratowników Cywilnych z Psami STORAT w Rzeszowie mają już na swoim koncie wiele uratowanych ludzkich istnień. Pojazdy wojskowe były prawdziwe i pojedynek karateków nie na żarty, a do tego zacięty mecz na stadionie z dogrywką i karnymi. Prawie jak między Polską a Szwajcarią, bo poziom meczu, jak zapewnił sędzia główny, był bardzo wysoki, a i Festiwal Piosenki Uśmiechniętej z udziałem solistów z zaprzyjaźnionych WTZ w Białobrzegach i SDS w Rakszawie i zespołu wokalno – instrumentalnego z WTZ w Przeworsku prawie jak w Opolu, bo i jury było profesjonalne, a wykonawcy dali z siebie wszystko! Oprócz tego aukcja obrazów, gadżetów sportowych znanych sportowców, kiermasz rękodzieła, konkurencje sportowe dla dzieci i osób niepełnosprawnych z nagrodami, pokaz zumby, dmuchane zjeżdżalnie, bańki mydlane, przejażdżki konikami, lody, loteria fantowa, zaprzyjaźniony osiołek – to atrakcje, które były udziałem uczestników Pikniku Rodzinnego na rzecz Osób Niepełnosprawnych. Impreza odbyła się 26.06.2016r. w Zielonej Dolinie koło Klasztoru O. Bernardynów w Przeworsku. Uatrakcyjnili ją członkowie Klubu Motocyklowego HORDA Łańcut, którzy rozegrali mecz z uczestnikami WTZ w Przeworsku  i członkami ich rodzin, Stowarzyszenie Ratowników Cywilnych z psami STORAT, żołnierze z Jednostki Wojskowej w Jarosławiu, Przeworski Klub Karate, instruktor  Barbara Sowińska wraz z grupą tancerek zumby, Firma BART- FUN. Organizację pikniku wsparli również  liczni sponsorzy, wolontariusze z 5 DH „Żywioły” i Stowarzyszenia GLORIA oraz rodzice uczestników WTZ. Wszyscy pracowali charytatywnie lub udostępniali swoje urządzenia organizatorom nieodpłatnie  –   BARDZO DZIĘKUJEMY.

Zwieńczeniem wieczoru był wspaniały koncert zespołu Outsider Blues. Artyści zafundowali nam prawdziwą ucztę duchową, kończąc występ „Modlitwą” Tadeusza Nalepy.

„Bóg jest tu, Bóg jest tam”… – słowami tej znanej piosenki religijnej rozpoczęliśmy piknik, i obecność Bożej Opatrzności odczuliśmy wyraźnie, bo pogoda sprzyjała nam do końca, mimo groźnych zapowiedzi.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress