Cze 11 13

Peregrynacja relikwii Jana Pawła II we „Wzrastaniu” – wezwaniem do pięknego życia i integracji

admin

Wychowankowie  Stowarzyszenia Profilaktyki i Wspierania Rozwoju Osobowości Dzieci i Młodzieży „Wzrastanie”, ze świetlic  w Przemyślu i Radymnie miały okazję 29 maja 2013 uczestniczyć w ważnym wydarzeniu jakim była peregrynacja relikwii bł. Jana Pawła II. Celem spotkania było zbliżenie się  do osoby Błogosławionego, który jest patronem „Wzrastania”, a poszczególne placówki są jego żywym pomnikiem. Utworzone zostały bowiem jako wotum wdzięczności Ojcu świętemu  za Jego pielgrzymkę w  diecezji przemyskiej, w czerwcu  1991 r.

Fundacja Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II „Wzrastanie” z/s w Łopuszce  Małej wraz z Ośrodkiem Formacyjno-Szkoleniowym w Lipniku w, którym znajdują się na co dzień relikwie  naszego Błogosławionego Papieża,  postanowiła podzielić się tym wielkim duchowym dobrem. Czyni to wyrażając wdzięczność za Jego pontyfikat dla Kościoła, pragnąc napełnić darem życia Bł. Jana Pawła II, inne placówki „Wzrastania”. O wyposażenie  kaplicy w relikwie zadbał P. Jan Bury przewodniczący Fundacji, który przybył  także do Przemyśla.

 Uroczystość peregrynacji  rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w Kościele p.w. Świętego Brata Alberta Chmielowskiego. Eucharystii przewodniczył neoprezbiter ks. Maciej Flader (posługujący świetlicy przemyskiej jako kleryk tutejszego WSD), a współkoncelebrowali, ks. Proboszcz Tadeusz Baj oraz ks. Jan Szeląg – dyrektor  domu   w Lipniku, rozwijający ideę duchowości i integracji różnych dzieł „Wzrastania”. W oprawę  Mszy świętej włączyły się  grupy z Przemyśla i Radymna o, którą zadbał  p. Piotr Misiński. Dlatego też  gromki głos śpiewu napełniał piękną świątynię. Obecni byli wychowawcy, Zarząd Stowarzyszenia, rodzice i sympatycy obu świetlic oraz  parafianie.

 Ceremonię rozpoczęła uroczysta  procesja w, której wniesiony był  relikwiarz. Tworzyli ją  kocelebransi,  dzieci z kwiatami oraz z  poduszką zawierającą  obraz  Jana Pawła II. Homilię  dialogowaną z młodymi uczestnikami przeprowadziła ks. Jan, który wskazał na postać i rolę Błogosławionego papieża, jako przewodnika na drodze do świętości i orędownika u Boga. Na zakończenie każdy miał możliwość ucałowania relikwii Bł. Jana Pawła II.  Ks. Maciej udzielił wszystkim indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego i wręczył pamiątkowe obrazki z postacią Bł. Papieża.

 Następnie wszystkich gości świetlica w  Przemyślu  zaprosiła na wspólną agapę, gdzie czekała pizza i pyszne ciasto.

To niecodzienne wydarzenie w życiu świetlic, uświadomiło nam na nowo, że Ojciec Święty jest naszym wyjątkowym patronem i codziennie z „góry” dba o nasze placówki i  błogosławi. Innym wymiarem Peregrynacji było zwrócenie uwagi na to, że podobnie jak Bł. Jan Paweł II, wezwani jesteśmy do świętości. Zadaniem  i zobowiązaniem  jest to, aby cała wspólnota  dzieci i młodzieży oraz  wychowawców  promieniowała dobrym życiem, będąc  przykładem dla innych.

Magdalena Flader

Grupa Wzrastania po uroczystości

Grupa Wzrastania po uroczystości

Procesja na wyjście

Procesja na wejście

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress