maj 15 18

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w Domu dla Dzieci w Rakszawie.

Dorota Winiarz
W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego dwoje podopiecznych Domu dla Dzieci w Rakszawie przyjęło po raz pierwszy do swego serca Chrystusa eucharystycznego. Mszy świętej przewodniczył ksiądz Jan Woźniak, proboszcz parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Rakszawie.

(więcej…)

paź 23 17

Kolonia w Goławicach

Dorota Winiarz

 W dniach 10.07.2017-21.07.2017 po raz kolejny 15 podopiecznych z domów w Łopuszce Małej, Dynowa i Rakszawy wraz z trójką wychowawców wypoczywało w Ośrodku Szkoleniowym Najwyższej Izby Kontroli w Goławicach.  Po długiej podróży busami około 14.30 dotarliśmy na miejsce. Na miejscu czekał na nas kierownik ośrodka Janusz Smulski. Przywitał nas bardzo ciepło i miło. W recepcji każdy dostał swój klucz i poszedł szukać pokoju. Po chwili odpoczynku udaliśmy się na obfitą kolację. Po posiłku zwiedzaliśmy najbliższą okolicę; atrakcji było bardzo wiele. Przede wszystkim basen, który w gorące dni dawał orzeźwienie rozgrzanym ciałom. Każdego dnia  młodsze dzieci kapały się w brodziku, bawiły na zjeżdżalni natomiast starsze próbowały swych sił w dużym basenie  Pierwszego dnia pobytu zostały ustalone nazwy grup. Grupa cioci Wioli nazywała się ,,Lwy i motylek”, natomiast grupa Moniki, naszej podopiecznej ,,Motylki”.  Codziennie wszyscy spędzali dużo czasu na boiskach sportowych; jedni grali w siatkówkę, a inni w koszykówkę. Do naszej dyspozycji były też rowery, którymi jeździliśmy po specjalnie wybudowanych ścieżkach rowerowych. Wieczorami spędzaliśmy czas w sali rekreacyjnej, grając w bilard, piłkarzyki. Trzeciego dnia pobytu zostały zorganizowane podchody. Dzieci zostały podzielone na dwie drużyny, wychowawcy przygotowali zadania. Walka była tak zacięta, że trzeba było przeprowadzić dogrywkę. Widząc duże zainteresowanie zabawami wychowawcy zapowiedzieli na nadzielę  organizację Talent Show. Każde  dziecko miało zaprezentować swój talent. Przygotowania trwały aż do niedzieli i dzieci mocno zaangażowały się w ten konkurs. W niedzielę pojechaliśmy do Pomiechówka na Msze świętą a w czwartek udaliśmy się na zwiedzanie warszawskiego zoo. Wakacyjne dni w Goławicach mijały bardzo szybko.

paź 23 17

Śladami Świętych w pielgrzymce do Włoch

Dorota Winiarz

W dniach 15.06-22.06 podopieczni Fundacji „Wzrastanie” odbyli pielgrzymkę do Włoch. Pierwszym punktem programu był wyjazd do Wiednia na Kahlenberg. Piękne historyczne centrum miasta pełne zabytków ze wszystkich epok, tam też odbyła się Msza Święta. Kolejnym miejscem naszej wizyty była urzekająca Wenecja oraz Bazylika i Plac św. Marka. Zwiedziliśmy także Padwę i bazylikę św. Antoniego. Malowniczy Asyż, niesamowity widok ogrodu róż bez kolców u Matki Bożej Anielskiej. Kolejnym punktem zwierzania był Rzym, Bazylika św. Piotra i chwila refleksji przy grobie Ojca Świętego Jana Pawła II. Odwiedziliśmy także bazylikę św. Pawła za murami…chwila zadumy i modlitwy na cmentarzu polskich żołnierzy na Monte Cassino. Ogromne wrażenia wywarła na nas także  postać św. Ojca Pio. Nie zabrakło także odpoczynku nad Morzem Adriatyckim. W ostatnich dniach zwiedziliśmy grotę św. Michała Archanioła, prawdziwy Cud eucharystyczny w Lancia no. Na zakończenie zatrzymaliśmy się w Budapeszcie i na wzgórzu Gelerta.

lip 13 17

Relikwie św. Ojca Pio w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Przeworsku oraz w Domu dla Dzieci w Łopuszce Małej

Dorota Winiarz

„Św. Ojcze Pio módl się za nami, abyśmy byli w stanie przyjmować i w pokorze znosić małe i duże Krzyże cierpienia tu, na ziemi oraz polecać je Bogu, aby przez nie przygotował dla nas miejsce w Życiu Wiecznym.” Słowa tej modlitwy zabrzmiały szczególnie wymownie w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Przeworsku 13.06.2017r. Mieliśmy bowiem niebywałą okazję i zaszczyt gościć relikwie O. Pio, które z Włoch przywiózł Ks. Franciszek. Jest to 80-letni kapłan, który osobiście znał i pracował z Ojcem Pio. Przebył wiele tysięcy kilometrów, aby mogły na stałe pozostać i być wsparciem dla pensjonariuszy Domu Ulgi w Cierpieniu, ale wcześniej odwiedził z nimi wszystkie placówki Fundacji WZRASTANIE. Modliliśmy się szczerze i gorliwie, aby za Jego wstawiennictwem strumienie łask spłynęły na pracowników, uczestników naszej placówki. Relikwie Św. Ojca Pio odjechały, ale Jego Duch pozostał z nami….

cze 19 16

Rekolekcje z okazji 25-Lecia Fundacji „Wzrastanie” Lipnik 10-12 czerwca 2016

Dorota Winiarz

„Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie”

Lipnik 10-12 czerwca 2016

Ponad 30 dzieci w wieku przedszkolnym i szkoły podstawowej wraz z wychowawcami i pracownikami administracji z placówek naszej Fundacji uczestniczyło w I turze rekolekcje, które prowadził ks. dr Marek Machała – Wicedyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Przemyskiej.

„Pan Jezus bardzo kocha dzieci”- ta prawda z Ewangelii rozpoczęła nasze rozważania rekolekcyjne.

Ksiądz Marek w sposób bardzo obrazowy, posługując się wieloma symbolami i przedmiotami oraz prowadząc żywe dialogi z naszymi pociechami mówił nam o Miłości Bożej.

W posłudze rekolekcyjnej pomagały ofiarnie animatorki ze wspólnoty młodzieżowej z Przeworska. Śpiew i radość rozbrzmiewała w całym domu rekolekcyjnym.

Animatorka Joasia z Rzeszowa poprowadziła dla dzieci tańce uwielbienia, które trwały ok dwóch godzin, nawet poderwały do tańca gospodarza domu – ks. Wiesława.

Przebojem rekolekcji była piosenka Arki Noego „Sieje je”, którą nasze ukochane maluchy bez przerwy nuciły. Bo każdy z nas , czy duży czy mały jest apostołem Jezusa.

Odbyła się także wyprawa w poszukiwaniu źródła do Sieteszy, gdzie znajduje się cudowne źródełko i Kaplica Matki Bożej. Trud pielgrzymowania został uwieńczony ogniskiem i pieczoną kiełbaską, a potem chwaleniem Pana śpiewem. Dziękujemy Dobremu Bogu za ten piękny czas !

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress