lip 8 18

Piękna sprawa: dla niepełnosprawnych do zdobycia WARSZAWA!”

Dorota Winiarz
kultura dostępna
proxy           
 „Z mojej wsi nie widać Warszawy
 kilometrów się nie doliczysz.
Choćbyś na palcach stawał,
nie zobaczysz stąd stolicy…”

Odległość, ale i różnorodne bariery wynikające z braku funduszy, różnorodnych deficytów powodowały, że wielka wyprawa do stolicy i udział w kulturze wysokiej przez wiele lat były dla 50 niepełnosprawnych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przeworsku sferą marzeń. Opisaliśmy je we wniosku „Piękna sprawa: dla niepełnosprawnych do zdobycia WARSZAWA!” aplikując do programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kultura Dostępna 2018 i otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 35.000zł. Dzięki tym środkom w dniach 26 – 29.06.2018 zwiedziliśmy stolicę. Byliśmy w Sejmie. Ogromne wrażenie wywarła ekspozycja muzeów Powstania Warszawskiego, Katyńskiego, Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, wspaniałości Pałacu Wilanowskiego, Pomnik Małego Powstańca, Cmentarz Powązkowski. Natomiast niezapomnianych wrażeń estetycznych dostarczył nam koncert „W letnim nastroju” ,w którym wysłuchaliśmy pieśni Mozarta w Warszawskiej Operze Kameralnej. W Teatrze Komedia obejrzeliśmy spektakl „Skazani na miłość”. Mogliśmy podziwiać w nim wspaniałą grę aktorów znanych nam z telewizji: Marii Pakulnis, Magdaleny Wójcik i Jana Jankowskiego. Udało nam się także przejść Traktem Królewskim, zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza i wstąpić do zoo.

Pełni niesamowitych wrażeń szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do domu.

DZIĘKUJEMY Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego za to, że pomogli nam wspiąć się wysoko na palce, aby zobaczyć stolicę…

lip 3 18

Zaproszenie do złożenia oferty

Dorota Winiarz

Zapraszam do złożenia oferty na roboty budowlane dotyczące przebudowy, rozbudowy i nadbudowy części budynku schroniska w Jarosławiu – etap I w ramach zadania Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym”

Z poważaniem

Marta Ulma-Baran

Wiceprzewodniczący Zarządu

(więcej…)

cze 20 18

Festyn św. Antoniego Patrona Miasta Przeworska

Dorota Winiarz

„Słabość jest siłą w nas…”
Wznoszę do góry oczy pełne wiary
W ciszy, w milczeniu, Panie szukam Cię
Wczoraj tak lekka dzisiaj znów upadam
Tylko Ty możesz unieść mnie
Słabość jest siłą w nas
Darowaną, by upaść i wstać
Swej słabości więc nie boję się
Twoja miłość wciąż podnosi mnie
Jestem wolna jak wiatr
Gdy unoszę się na Twych ramionach
Bezpieczna tak
Swobodna jak ptak, ukryta w dłoniach Twych…

Takie piękne przesłania w swoich piosenkach przekazywała pani Monika Kuszyńska niepełnosprawnym i wszystkim zgromadzonym w czasie koncertu w Przeworsku, który odbył się 13.06.2018r. w czasie obchodów św. Antoniego Patrona Miasta Przeworska. (więcej…)

cze 10 18

III Podkarpacki Zjazd Szkół im. św. Jana Pawła II

Dorota Winiarz

„Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu”

św. Jan Paweł II

Św.Jan Paweł II to patron wielu szkół w kraju i na Podkarpaciu, a także naszej Fundacji WZRASTANIE. 1 czerwca 2018 roku w Rzeszowskiej Katedrze odbył się III Podkarpacki Zjazd Szkół im. św. Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bp. Jana Wątroby. (więcej…)

cze 7 18

Dorota Winiarz

Kopia_zapasowa_zaproszenie.cdr

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress