lis 30 17

Dzień skupienia

Dorota Winiarz

„Duch, który umacnia miłość

Fundacja Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II „Wzrastanie”, zaprasza wszystkich pracowników, wolontariuszy Fundacji na dzień skupienia, który odbędzie się 4 grudnia  (poniedziałek) 2017 roku w Domu Formacyjno-Szkoleniowym św. Jana Pawła II w Lipniku.

Zachęcamy do przyjazdu i uczestnictwa, przypominając jednocześnie, o alternatywnym terminie spotkania, który zaplanowano na 5 grudnia (wtorek) 2017 roku. Zgłoszeń należy dokonywać do 1 grudnia (piątek).

Początek spotkania  o godz. 8.30, a zakończenie planowane jest na godz. 15.00

W programie przewidziano: Msze świętą; konferencje; adorację Najświętszego Sakramentu; możliwość spowiedzi, ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II. Potwierdzenia obecności należy dokonywać telefonicznie, lub mailowo do Ks. Wiesława Szczygła (tel. 607 857 857; lipnikjp@gmail.com) z zachowaniem podanych wyżej terminów zgłoszeń.  Zgłoszeń dokonujemy za pomocą listy pracowników z konkretnego ośrodka Fundacji.

Dzień skupienia poprowadzi ks. Stanisław Haręzga, prof. dr hab., egzegeta Nowego Testamentu

 

Zapraszają: 

Ks. Franciszek Rząsa

 Ks. Wiesław Szczygieł

Marian Żołyniak – Prezes Fundacji

lis 2 17

Różaniec bez granic

Dorota Winiarz

 W dn. 7 października grupa podopiecznych Fundacji z Domów dla Dzieci w Łopuszce Małej, Dynowie i  Przeworsku wraz z wychowawcami wzięła udział w akcji „Różaniec do granic”. Sobotnim rankiem udaliśmy się do Komańczy, gdzie wyznaczony był jeden z kilkuset rozsianych wzdłuż granicy kościołów stacyjnych. Tam uczestniczyliśmy w Eucharystii, a punktualnie o godz. 14.00 w łączności z tysiącami uczestników akcji objęliśmy Polskę i świat modlitwą różańcową. Włączyliśmy się też w prowadzenie tajemnic bolesnych. Ogromne wrażenie zrobiła na nas liczba uczestników modlitwy – mimo nieprzyjemnej pogody i trudu związanego z pielgrzymowaniem.

Jesteśmy przekonani, że modlitwa tysięcy Polaków w tym dniu zmieniła losy całego świata! Dziękujemy z serca Pani Agnieszce z SOSW w Przemyślu, która zaprosiła nas do współudziału w akcji :-)

paź 23 17

Dorota Winiarz

 

Zadanie „Wzrastam wybierając mądrze” -dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego- Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.

W ramach realizacji zadania prowadzone są:

  • zajęcia profilaktyczne dla dzieci uczęszczających do świetlic Fundacji WZRASTANIE w Rzeszowie ul. Hoffmanowej 23 i ul. Podwisłocze 6,
  • zajęcia profilaktyczne i warsztaty socjoterapeutyczne w świetlicy Stowarzyszenia Profilaktyki i Wspierania Rozwoju Osobowości Dzieci i Młodzieży WZRASTANIE
    w Radymnie,
  • zajęcia profilaktyczne i warsztaty psychologiczne dla dzieci z Domu Dziecka w Łopuszce Małej.

W dniu 28.10.2017 r. beneficjenci zadania będą mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu integracyjnym w Łopuszce Małej, podczas którego zostaną przeprowadzone zajęcia profilaktyczne, zabawy integracyjne, konkursy z nagrodami.

paź 23 17

Fatima w Lipniku

Dorota Winiarz

            W Domu Formacyjno-Szkoleniowym im. św. Jana Pawła II  w Lipniku – w przeddzień zakończenia obchodów 100-lecia objawień Matki Bożej Fatimskiej-  rozpoczęło się w godzinach popołudniowych nabożeństwo różańcowe w duchu dziękczynienia i wynagrodzenia. W nabożeństwie różańcowym pod przewodnictwem księdza Arcybiskupa Adama Szala uczestniczyli znamienici goście: ks. dziekan Wojciech Pac, ks. proboszcz Grzegorz Garbacz ze swoimi parafianami z Sieteszy i Lipnika. Nie mogło na tej uroczystości zabraknąć osób zaangażowanych w Fundację ,,Wzrastanie”. Wśród przybyłych uczestników należy zauważyć młodzież z wychowawcami z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Przeworska, dzieci i wychowawców oraz pracowników z poszczególnych Domów dla Dzieci z Łopuszki Małej, Dynowa, Rakszawy i nowo powstałego Domu dla Dzieci w Przeworsku. Na wspólną modlitwę przybyli pielgrzymi ze Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej z Rzeszowa.

            Po modlitwie różańcowej ks. Arcybiskup Adam skierował do nas słowa, w których odniósł się do Maryi i Jej orędzia, przekazanego trojgu pastuszkom: Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji. Ks. Arcybiskup uwrażliwił nas na potrzebę modlitwy różańcowej i naśladowania Maryi we wpatrywaniu się w Serce swego Syna, pielęgnując cnotę czystości serca, pokory
i posłuszeństwa Jezusowi. Następnie zwrócił również uwagę na potrzebę modlitwy wynagrodzenia i troski, by nasze serca nie były z kamienia ale żywe, tzn. wrażliwe na Jezusa
i potrzeby ubogich oraz ich nawrócenie. Wyraził pragnienie, abyśmy pielęgnowali nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca z Komunią św. wynagradzającą Jej Niepokalanemu Sercu.

            Następnie dzieci z naszych domów, przebrane za dzieci z Fatimy, deklamowały okolicznościowe wiersze a na koniec złożyły białe róże przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Po poświęceniu figury Matki Bożej Fatimskiej  i figur św. Hiacynty, św. Franciszka i Łucji ks. Arcybiskup powierzył Matce Bożej Fatimskiej nas wszystkich.

 A oto fragment modlitwy powierzenia: Przyjmij z macierzyńską łaskawością akt zawierzenia, dokonywany przez nas dzisiaj z ufnością, w obliczu tak nam drogiego Twego wizerunku. Jesteśmy pewni, że każdy z nas jest cenny w Twoich oczach i że nie jest Ci obce nic z tego, co mieszka w naszych sercach. Chcemy, by dotarło do nas Twoje najsłodsze spojrzenie, i byśmy zyskali pocieszającą serdeczność Twojego uśmiechu. Chroń nasze życie w Twoich ramionach: błogosław i umacniaj każde pragnienie dobra; ożywiaj i posilaj wiarę; wspieraj i rozjaśniaj nadzieję; rozbudzaj i ożywiaj miłosierdzie: prowadź nas wszystkich na drodze świętości. Naucz nas swojej miłości i szczególnego upodobania dla maluczkich i ubogich, dla wykluczonych i cierpiących, dla grzeszników i serc zagubionych: wszystkich otocz Twoją ochroną i wszystkich przekaż Twojemu umiłowanemu Synowi, a Panu naszemu Jezusowi. Amen.

            Podczas nabożeństwa udzielił się nam wszystkim duch wspólnoty, czuliśmy obecność Maryi, tak bardzo zatroskanej o zbawienie każdego człowieka.

            Dzień modlitwy różańcowej pod płaszczem Jej opieki i obecności jako naszej Matki stał się dla nas kolejnym aktem powierzenia naszej drogi, prowadzącej ku Trzeciemu Tysiącleciu, z nadzieją budowania cywilizacji miłości, o którą zabiegał i prosił św. Jan Paweł II – nasz Patron i Orędownik.

paź 23 17

Kolonia w Goławicach

Dorota Winiarz

 W dniach 10.07.2017-21.07.2017 po raz kolejny 15 podopiecznych z domów w Łopuszce Małej, Dynowa i Rakszawy wraz z trójką wychowawców wypoczywało w Ośrodku Szkoleniowym Najwyższej Izby Kontroli w Goławicach.  Po długiej podróży busami około 14.30 dotarliśmy na miejsce. Na miejscu czekał na nas kierownik ośrodka Janusz Smulski. Przywitał nas bardzo ciepło i miło. W recepcji każdy dostał swój klucz i poszedł szukać pokoju. Po chwili odpoczynku udaliśmy się na obfitą kolację. Po posiłku zwiedzaliśmy najbliższą okolicę; atrakcji było bardzo wiele. Przede wszystkim basen, który w gorące dni dawał orzeźwienie rozgrzanym ciałom. Każdego dnia  młodsze dzieci kapały się w brodziku, bawiły na zjeżdżalni natomiast starsze próbowały swych sił w dużym basenie  Pierwszego dnia pobytu zostały ustalone nazwy grup. Grupa cioci Wioli nazywała się ,,Lwy i motylek”, natomiast grupa Moniki, naszej podopiecznej ,,Motylki”.  Codziennie wszyscy spędzali dużo czasu na boiskach sportowych; jedni grali w siatkówkę, a inni w koszykówkę. Do naszej dyspozycji były też rowery, którymi jeździliśmy po specjalnie wybudowanych ścieżkach rowerowych. Wieczorami spędzaliśmy czas w sali rekreacyjnej, grając w bilard, piłkarzyki. Trzeciego dnia pobytu zostały zorganizowane podchody. Dzieci zostały podzielone na dwie drużyny, wychowawcy przygotowali zadania. Walka była tak zacięta, że trzeba było przeprowadzić dogrywkę. Widząc duże zainteresowanie zabawami wychowawcy zapowiedzieli na nadzielę  organizację Talent Show. Każde  dziecko miało zaprezentować swój talent. Przygotowania trwały aż do niedzieli i dzieci mocno zaangażowały się w ten konkurs. W niedzielę pojechaliśmy do Pomiechówka na Msze świętą a w czwartek udaliśmy się na zwiedzanie warszawskiego zoo. Wakacyjne dni w Goławicach mijały bardzo szybko.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress