lis 7 18

AKTYWIZACJA NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z FUNDACJĄ PZU

Dorota Winiarz

fundacja_pzu_logo

 Sam fakt bycia niepełnosprawnym nie oznacza, że dana osoba potrzebuje naszej pomocy. Jeżeli znajduje się ona w przyjaznym otoczeniu, zwykle sama da sobie świetnie radę…

Zdrowie i poczucie bezpieczeństwa stanowią współcześnie jedne z najważniejszych potrzeb ludzi, szczególnie borykających się z różnymi formami niepełnosprawności. Aktywizacja osób niepełnosprawnych, ich rehabilitacja oraz włączenie w główny nurt życia społecznego wymaga zapewnienia tej grupie społecznej elementarnego poczucia bezpieczeństwa, które łącznie ze zdrowiem są tymi wartościami, które silnie ze sobą korespondują. Brak pełnego zdrowia w wymiarze fizycznym, psychicznym czy społecznym wiąże się z zachwianiem poczucia bezpieczeństwa. Aby poczuć się bezpieczniej we współczesnym świecie, potrzebna jest dobra kondycja fizyczna, wysoki poziom inteligencji, posiadanie umiejętności społecznych i zawodowych. (więcej…)

paź 25 18

PIĘKNA SPRAWA….SPOTKANIE PROMUJĄCE PROJEKT

Dorota Winiarz

kultura dostępna

W czwartek 25 października 2018 w Miejskim Ośrodku Kultury miało miejsce spotkanie podsumowujące  i promujące projekt „Piękna sprawa: dla niepełnosprawnych do zdobycia WARSZAWA!” dofinansowany z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura Dostępna 2018” Pozwolił on naszym niepełnosprawnym podopiecznym spełnić marzenia, zwiedzić stolicę, uczestniczyć w wydarzeniach instytucji kultury wysokiej, gdzie  zainspirowali się twórczością wielkich mistrzów, by nabyć odwagi w podejmowaniu własnych prób tworzenia. Efekty tej twórczości mogliśmy obejrzeć w galerii MOK, gdzie nasi goście dokonali otwarcia poplenerowej wystawy prac malarskich prezentujących uroki jesieni w Lipniku. (więcej…)

paź 17 18

Dorota Winiarz

I ja potrafię być aktorem….

Pod takim hasłem 10.10.2018r.po raz 16 Warsztat Terapii Zajęciowej w Zgłobniu wraz WDK w Rzeszowie zorganizowali festiwal twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych. Kunszt aktorski naszych artystów z zespołu „My z Kasztanowej” pod egidą p. Wacława Wdowiaka i p. Grażyny Tereszkiewicz został wysoko oceniony przez jury pod przewodnictwem Artura Barcisia. Nasi aktorzy zajęli III miejsce. Nagrody indywidualne zdobyli Kasia Kucza za rolę wróżki, Grzegorz Ficek za rolę kota i Tomek Garbarz za rolę szewczyka w sztuce „O pięknej królewnie, dzielnym szewczyku, straszliwym smoku i królu Gwoździku”. (więcej…)

lip 30 18

INFORMACJA O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY

Dorota Winiarz

informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

lip 24 18

Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku

Dorota Winiarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress