Lut 9 13

Internetowa strona Fundacji „Wzrastanie”. Zaproszenie do współpracy i współtworzenia strony

admin

Tworzyć z zaangażowaniem i pasją…

Jedną z podstawowych potrzeb człowieka, jest potrzeba poznawania rzeczywistości, kształtowania światopoglądu, a tym samym i konieczność wypowiadania siebie, będąca wynikiem naszego odniesienia się do otaczającego nas świata, wpisanych w niego okoliczności, czy ideologicznych konotacji kształtujących mentalność współczesnego człowieka.

Komunikacja, otwartość na świat, możliwość wyrażania siebie, swoich poglądów, spostrzeżeń, a tym samym kształtowania mentalności, wydaje się być priorytetem w relacjach międzyludzkich.

Raz po raz przerzucamy kanały telewizyjne, programy radiowe w poszukiwaniu informacji, wiedzy, próbując zaspokoić ludzką ciekawość, czy chociażby poczuć się nieco mądrzejsi, lub chociażby inteligentniejsi.

Nie jest kopernikańskim odkryciem, iż komunikacyjna wymiana myśli dokonuje się na różnych płaszczyznach przekazu: werbalnych, pozawerbalnych, intelektualnych, medialnych. Skoro i medialnych to również w przestrzeni wieloaspektowej, prasowej, telewizyjnej, czy wreszcie internetowej.

Być może z pewnym trudem, ale konsekwentnie i sukcesywnie, zaczyna „pukać” do naszych umysłów i serc nowa szata graficzna internetowej strony Fundacji Wzrastanie.

Wbrew pozorom nie jest to „platforma medialna”, która rości sobie prawo do wytykania błędów, nieprawidłowości legislacyjnych, czy niewłaściwych zachowań i postaw ogólnoludzkich. Wręcz przeciwnie, naczelną dewizą strony jest promocja „entuzjazmu życia”, radości, poszukiwanie inspiracji dla z pozoru szarej codzienności, innowacji i kreatywności w myśleniu, innej formy przekazu medialnego, która nie przeraża, nie generuje życiowego marazmu, lecz inspiruje, intensyfikuje przesłanie nadziei i afirmuje życie w całej palecie barw i odniesień.

Warto wspomnieć, iż naszym pragnieniem jest także informowanie naszych ośrodków, sympatyków, wolontariuszy, czy wreszcie pracowników o różnych inicjatywach, przedsięwzięciach, wydarzeniach, które miały miejsce w naszych ogniskach. Będziemy także umieszczać materiały formacyjno- szkoleniowe, zapowiedzi wydarzeń, ogłoszenia.

Zdajemy sobie sprawę z powagi i znaczenia przekazów medialnych, w tym internetowych, wobec powyższego, zapraszamy wszystkich chętnych do współtworzenia naszej strony. Warto dzielić się swoimi pomysłami, przemyśleniami, sugestiami. Zaznaczamy jednak iż ze względu na specyfikę naszej Fundacji (wierność i utożsamianie się z przesłaniem Ewangelii, nauczaniem Magisterium Kościoła, promowaniem wartości chrześcijańskich) będziemy umieszczać teksty, zaproszenia, propozycje, które nie naruszają zasadniczego profilu wyznawanych przez nas wartości. Wszelkie propozycje należy kierować pod adres e-mail: jasszelag@wp.pl.

Zachęcamy do współpracy

Ks. Jan Szeląg

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress