Fundacja Wzrastanie pomaga Ukrainie

Dodano dnia: 28 marca 2022

Jako Fundacja działająca blisko granicy z Ukrainą przystąpiliśmy do wzmożonej pracy nad udostępnianiem kolejnych form pomocy dla potrzebujących, którzy uciekają przed wojną na Ukrainie.

Oferujemy bezpłatne schronienie w naszym oddziale w Jarosławiu oraz Lipniku koło Kańczugi na Podkarpaciu. 

Możemy przyjmować w szczególności rodziny, którym staramy się zapewnić wygodne warunki. Zapewniamy też darmowe wyżywienie, w tym ciepłe posiłki. Dom w Lipniku otoczony jest malowniczym parkiem. Warunki mieszkaniowe są dobre, staramy się jednak je ulepszać. W tym momencie oferujemy schronienie tymczasowe na czas do kilku tygodni. Pracujemy nad doposażeniem pomieszczeń tak, aby mogły służyć nawet kilka miesięcy.

Prowadzimy zbiórkę rzeczową najbardziej potrzebnych sprzętów użytku domowego do wyposażenia pokoi dla uchodźców. Zbieramy także środki czyszczące, chemię domową, artykuły kosmetyczne i produkty spożywcze. Pozostajemy w stałym kontakcie z innymi instytucjami przekazującymi dary z dotychczasowych zbiórek. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za dotychczas okazaną hojność. Jeśli ktoś chce pomóc w tym zakresie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Chętnie podejmujemy też współpracę z darczyńcami z sektora biznesowego. Wykorzystujemy środki ze zrzutek i majątku Fundacji.

W miarę możliwości Pomagamy także przy transporcie uchodźców z przejść graniczych w Medyce i Korczowej oraz codziennie dostarczamy ciepłe posiłki do miejsc gdzie ulokowani są uchodźcy po przejściu przez granicę.

Staramy się rozpoznawać na bieżąco potrzeby osób, które do nas przybywają. Zauważamy potrzebę pomocy psychologicznej i medycznej. Zdajemy sobie sprawę, że pomoc Fundacji stale potrzebna i nie planujemy się zatrzymywać w udzielanej pomocy. Wszelkie przekazane środki pieniężne zostaną przeznaczone na rozsądnie dobrane cele wynikające z obserwacji zmieniających się potrzeb.


O Fundacji Wzrastanie:

Fundacja Wzrastanie im. Św. Jana Pawła II od 30 lat pomaga potrzebującym w licznych placówkach na podkarpaciu. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na jej temat na stronie internetowej: https://www.wzrastanie.com.pl a także do śledzenia najnowszych informacji na facebooku: https://www.facebook.com/profile.php?id=100009474200717


Zrzutka.pl  dla Ukrainy!​

Zrzutka.pl

Wykorzystujemy całe dobro i siłę Fundacji by udzielić jak najefektywniejszej pomocy uchodźcom z Ukrainy!

Każda pomoc materialna zostanie wykorzystana i pomnożona wielokrotnie.

Osoby, które chciały by zaangażować się osobiście lub przekazać dary materialne prosimy o kontakt z Fundacją: +48 16 642 44 48, fundacja@wzrastanie.com.pl


„Byłem głodny, a daliście mi jeść…”

Fundacja Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II WZRASTANIE w Przeworsku włączyła się aktywnie w niesienie pomocy uchodźcom z Ukrainy. Udostępniamy pokoje w Domu Rekolekcyjno-Szkoleniowym w Lipniku oraz Przystani Matki Bożej w Jarosławiu. Urządzamy też tzw. Belweder, aby móc przyjmować osoby potrzebujące. Nasi wolontariusze pracowali na dworcu PKP w Przemyślu, pomagając przy przygotowywaniu posiłków i obsłudze uchodźców, a  w nocy 4-5.03.2022 przewieźli do Warszawy 2 busami Fundacji WZRASTANIE 16 matek z małymi dziećmi. Codziennie pracownicy i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przeworsku oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego KOLG-MED w Jarosławiu przygotowują ciepłe posiłki dla uchodźców, które w termosach dostarczaliśmy na dworzec PKP w Przemyślu, potem do Szkoły Podstawowej nr 6 na Kazanowie, gdzie przebywa około 70 kobiet z dziećmi, a obecnie dostarczamy na dworzec PKP w Jarosławiu, gdzie  pomocy oczekuje około 1000 uchodźców! 
Nasza prośba o wsparcie w zaopatrzeniu w  produkty spożywcze, które przerabiamy na ciepłe posiłki, odbiła się szerokim echem i  za wszelką pomoc wszystkim ludziom dobrego serca DZIĘKUJEMY!

© 2022 Fundacja Wzrastanie. Wszelkie prawa zastrzeżone.