Lip 12 19

Fotografowanie to nie tylko pasja…

admin

Fotografowanie to nie tylko pasja, to sposób wyrażania siebie, terapia emocji… Fotografia to także otwieranie się na nowych ludzi, kreatywne spędzanie czasu, tworzenie własnego świata, ukazywanie piękna, łapanie ulotnych chwil w kadrze, pamiątka na całe życie.


25.06.2019 w Galerii Magnez Przeworskiego Muzeum odbyło sie uroczyste otwarcie wystawy fotografii Marceliny Budek. Ekspozycja jest pokłosiem wyjazdu 50 niepełnosprawnych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przeworsku do Jury Krakowsko-Częstochowskiej w ramach realizacji projektu „Dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.
Natomiast Marcelina Budek jest uczennicą Technikum Innowacyjnego w Jarosławiu i ukończyła III klasę o profilu fotograficznym. Towarzyszyła niepełnosprawnym w wyjeździe i dokumentowała odwiedzane miejsca kultury i dziedzictwa narodowego, ale także emocje z tym związane. Uroczyste otwarcie wystawy zgromadziło wielu przyjaciół i ludzi życzliwych, którzy wspierają Marcelinę i życzą jej powodzenia w realizacji planów życiowych. Byli to m.in. Marek Olszyński prodziekan Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Dorota Łyszczarz wychowawczyni Marceliny w Szkole Podstawowej nr 1 w Przeworsku, Włodzimierz Gązwa nauczyciel i szef Klubu Wolontariuszy w SP nr 1 w Przeworsku, Olga Chmurowicz przedstawicielka rodzin zaprzyjaźnionych z dziećmi z Domu Dziecka w Przeworsku, wychowawca Marceliny p. Radosław Baj wraz z gronem jej przyjaciółek, podopieczni domu dla dzieci w Przeworsku, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przeworsku. Marcelina otrzymała wiele słów wsparcia i otuchy. Mamy nadzieję, że wyeksponowanie jej talentu i pierwsze sukcesy dodadzą jej skrzydeł.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress