Warsztaty Terapii Zajęciowej w Przeworsku

„Nasza droga nie jest wyścielana miękką trawą.  Jest górską, kamienistą ścieżką pod górę, ale prowadzi wciąż naprzód, ku słońcu…”

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Przeworsku to jedna z placówek Fundacji Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II „WZRASTANIE” w Lipniku z/.s w Łopuszce Małej.

Działamy od 2000 roku, obejmując rehabilitacją społeczną i zawodową 50 osób niepełnosprawnych z terenu powiatu przeworskiego i łańcuckiego. W naszej placówce stwarzamy uczestnikom warunki rozwoju, doskonalenia się, a nawet zdobycia zawodu i podjęcia pracy.

Eliminujemy, zmniejszamy, kompensujemy bariery środowiskowe, ekonomiczne i społeczne, aby każdy uczestnik mógł brać udział w życiu publicznym, społecznym, kulturalnym, artystycznym i sportowym, by każdy miał prawo do wypoczynku i rehabilitacji.

 

Do zadań warsztatów należy:

– ogólne usprawnianie,
– rozwijanie umiejętności,
– przygotowanie do życia w środowisku społecznym,
– rozwijanie psychofizycznych sprawności niezbędnych w pracy,
– rozwijanie umiejętności zawodowych umożliwiających podjęcie pracy

 

Terapia zajęciowa przeplatana jest rehabilitacją leczniczą, a proces rehabilitacji wspomaga fizjoterapeuta.

Uczestnicy Warsztatów biorą udział w różnych formach rehabilitacji, edukacji, wypoczynku i integracji. Wycieczki, rajdy rowerowe, obozy, także o charakterze artystycznym są wspaniałą ku temu okazją.

W ramach arterapii w naszej placówce działa zespół teatralny ”My, z Kasztanowej” i prowadzone są zajęcia  muzykoterapii.

Osoby niepełnosprawne pod okiem instruktorów terapii zajęciowej pracują w następujących pracowniach: tkackiej, rękodzieła sztuki religijnej, gospodarstwa domowego, plastycznej, malarstwa, zagospodarowania terenów zielonych, stolarstwa, ceramiki i krawiectwa.

Warsztaty realizują liczne projekty, które pozwalają na pozyskanie dodatkowych środków na poszerzenie i uatrakcyjnienie zajęć, wyjazdy do kina, teatru, plenery, wycieczki, obozy ,turnusy rehabilitacyjne i inne ciekawe sposoby rehabilitacji i terapii.

W 2015 roku dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Przeworska pana Leszka Kisiela i Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeworsku pani Barbary Motyki osoby niepełnosprawne korzystają z zajęć na basenie dwa razy w tygodniu po 2 godziny

 


KONTAKT:
Warsztaty Terapii Zajęciowej
ul. Kasztanowa 1
37-200 Przeworsk
tel. 16 648 39 99
wtzprzeworsk@wp.pl


 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress