Świetlica w Łańcucie

Świetlica Profilaktyczno – Wychowawcza „Wzrastanie” w Łańcucie

 

Świetlica Profilaktyczno – Wychowawcza „Wzrastanie” działa na terenie Łańcuta już od 1993 roku. Została założona przez Panie: Agatę Łyko i Annę Gdulę, które chciały pomagać dzieciom poprzez organizowanie czasu wolnego i dożywianie. Początkowo zajęcia były prowadzone wyłącznie przez wolontariuszy (osoby z wyższym wykształceniem pedagogicznym, psychologicznym, prawniczym itd.), jednak po pół roku działalności zatrudniono wychowawcę z wyższym wykształceniem pedagogicznym i od tej pory świetlica jest prowadzona prze wykwalifikowaną kadrę zatrudnianą na umowę o pracę. Jednocześnie działalność świetlicy była i nadal jest wspierana przez wolontariat.

Świetlica „Wzrastanie” zapewnia opiekę dzieciom w wieku o d lat 6 do 12. Zachęcamy do rozwijania zainteresowań i talentów, zapewniamy pomoc w odrabianiu zadań i w nauce własnej wychowanków, prowadzimy dożywianie dzieci i młodzieży, organizujemy wycieczki, wyjazdy na zimowiska i kolonie letnie. Realizujemy programy profilaktyczne i edukacyjne.

Kładziemy nacisk na rozwijanie u dzieci i młodzieży umiejętności radzenia sobie z różnymi trudnymi sytuacjami i problemami, mogącymi sprzyjać sięganiu po alkohol, narkotyki i inne substancje szkodliwe dla zdrowia. Nasi wychowankowie uczestniczą i otrzymują nagrody w konkursach plastycznych i muzycznych na terenie miasta, powiatu i kraju.

Świetlica „Wzrastanie” w roku szkolnym czynna jest od 13 do 18, natomiast w czasie wakacji i ferii zimowych w godzinach od 10 do 15. Zapewnia nieodpłatne zajęcia i jeden posiłek dziennie. Organizujemy gry i zabawy o różnorodnym charakterze (m.in. dydaktyczne, konstrukcyjne, tematyczne…). Prowadzimy zajęcia zorganizowane: profilaktyczne, plastyczno – techniczne, rekreacyjno – sportowe, muzyczne i z języka angielskiego. Spośród proponowanych zajęć największą radość dzieciom przynoszą wyjścia na basen odkryty i pływalnię krytą Hali MOSIR w Łańcucie, oraz wycieczki krajoznawcze. Dodać należy, że grupa dzieci może korzystać z bezpłatnych wejściówek na basen dzięki życzliwości władz Miasta Łańcuta i Dyrekcji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie.

Zapraszamy do wejścia na stronę Świetlicy

http://wzrastanie-lancut.eu/o-nas/

 

Galeria zdjęć

[nggallery id=21]

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress