Maj 2 13

Bliźni to…

admin

Bliźni to ten – którego spotykasz na drodze, to ten, który rośnie obok ciebie, pracuje, cieszy się lub płacze obok ciebie, to ten, który obok ciebie kocha lub nienawidzi, to ten, o którym mówisz: ‚Mam go ciągle w oczach’ albo ‚Nie znoszę jego widoku’; to ten, o którym nic nie mówisz, nic nie myślisz, bo przechodzisz nie patrząc i dlatego nie spostrzegasz go …

Bliźni to ten, z którym powinieneś się złączyć, żeby stać się człowiekiem ‚totalnym’, ‚bratem powszechnym’, ten, z którym masz się połączyć, żeby się ukształtować i zbawić się wraz z całą ludzkością.

Bliźni to ten, z którym co dzień współpracujesz nad dokończeniem dzieła stworzenia świata.

Bliźni to twój bliski, którego masz kochać ze wszystkiego serca twego, ze wszystkich sił twoich, z całej duszy twojej.

Bliźni to ten, wobec którego będziesz sądzony.

Bliźni to ten, dzięki któremu wzrastasz, to podarek miłości Chrystusa.

Bliźni to wysłannik Ojca, dowód miłości Chrystusa.

Bliźni to ten przez którego Bóg się wypowiada, przez którego Bóg wzywa, przez którego Bóg ubogaca, przez którego Bóg mierzy naszą miłość.

Bliźni to twój chleb powszedni, twoja codzienna hostia.

Bliźni nazywa się Jan, Piotr, Anna, pan Kowalski, pani Szczepańska, pracuje w tym samym biurze, mieszka w tym samym domu co ty, jedzie tym samym trolejbusem, siedzi koło ciebie [w kinie …]

Bliźni nazywa się Jezus Chrystus. Jezus Chrystus mieszka w tym samym domu co ty, pracuje w tym samym biurze, jeździ tym samym trolejbusem, siedzi koło ciebie [w kinie …]”

ks. Quoist

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress