Lis 7 18

AKTYWIZACJA NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z FUNDACJĄ PZU

admin

fundacja_pzu_logo

 Sam fakt bycia niepełnosprawnym nie oznacza, że dana osoba potrzebuje naszej pomocy. Jeżeli znajduje się ona w przyjaznym otoczeniu, zwykle sama da sobie świetnie radę…

Zdrowie i poczucie bezpieczeństwa stanowią współcześnie jedne z najważniejszych potrzeb ludzi, szczególnie borykających się z różnymi formami niepełnosprawności. Aktywizacja osób niepełnosprawnych, ich rehabilitacja oraz włączenie w główny nurt życia społecznego wymaga zapewnienia tej grupie społecznej elementarnego poczucia bezpieczeństwa, które łącznie ze zdrowiem są tymi wartościami, które silnie ze sobą korespondują. Brak pełnego zdrowia w wymiarze fizycznym, psychicznym czy społecznym wiąże się z zachwianiem poczucia bezpieczeństwa. Aby poczuć się bezpieczniej we współczesnym świecie, potrzebna jest dobra kondycja fizyczna, wysoki poziom inteligencji, posiadanie umiejętności społecznych i zawodowych.

„You  too” – to projekt realizowany w ramach programu Młodzi niepełnosprawni – sprawni z Fundacją PZU/2018.Odpowiada on na potrzebę wzmocnienia kondycji psychicznej, fizycznej, społecznej i zawodowej  osób niepełnosprawnych. Cele te realizujemy przez zajęcia na basenie, dodatkowe ćwiczenia fizyczne i rehabilitację wzmacniającą kondycję, zwiększenie szans na zatrudnienie i aktywizację zawodową (zajęcia z trenerem pracy i ukończenie kursów pomocy kuchennej i pracownika gospodarczo – porządkowego),uspołecznianie (wyjścia do instytucji kultury i użyteczności publicznej, podróże różnymi środkami komunikacji),zajęcia usprawniające intelektualnie. Zorganizujemy warsztaty dla rodziców w Lipniku , w czasie których otrzymają wsparcie psychologiczne i duchowe.

Dziękujemy Fundacji PZU, która udzieliła dofinansowania na realizację projektu i sprawiła, że nasi niepełnosprawni podopieczni zwiększyli poczucie bezpieczeństwa,mogli być w jacuzzi, operze, pojechać pociągiem i wzmocnić się fizycznie, psychicznie i zawodowo. Dzięki temu poprawią komfort życia, zwiększą swoje szanse na zatrudnienie na otwartym i chronionym rynku pracy, a tym samym zaktywizują się społecznie, co zapobiegnie ich defaworyzacji i wykluczeniu.

Projekt „You  too” – aktywizacja i usprawnianie fizyczne, intelektualne, społeczne i zawodowe niepełnosprawnych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przeworsku” sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress