lip 13 17

13.06.2017r. dzień ogłoszenia św. Antoniego Patronem Miasta Przeworska

Dorota Winiarz

13 czerwca 2017r. Przeworsk oficjalnie zyskał swojego patrona. Uroczyste odczytanie dekretu Stolicy Apostolskiej i zawierzenie miasta św. Antoniemu, w obecności biskupów i władz miasta, odbyło się w czasie uroczystości w Klasztorze O. Bernardynów. Klękał przed nim sam król Jan III Sobieski, a parafialna kronika cudów dokonanych za wstawiennictwem św. Antoniego pełna jest świadectw wiernych. Kult do dziś jest żywy, o czym świadczy fakt, że w chwilach trudnych wierni o różnych porach dnia, a czasem też w nocy, przychodzą do kościoła i proszą, by odśpiewać responsorium „Si quearis”, związane z osobą św. Antoniego, patrona małżeństw i rzeczy zgubionych.

Po Mszy św. w Zajeździe Pastewnik o godz. 16 rozpoczął się festyn. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przeworsku doświadczyli niebywałych przeżyć. Najpierw zespół teatralny „My z Kasztanowej” wystawił sztukę „O pięknej królewnie, straszliwym smoku, dzielnym szewczyku i królu Gwoździku”. Zebranych mieszkańców Przeworska i okolic zachwyciła nie tylko gra aktorska, ale także dekoracje i ogrom wysiłku włożonego w przygotowanie spektaklu. Szczególne podziękowania należą się instruktorom: p. Wacławowi Wdowiakowi, który całość wyreżyserował i p. Grażynie Tereszkiewicz za scenografię, nad którą pracowały też pracownie stolarstwa i krawiectwa.

Jeśli można spotkać czasem anioła stąpającego po ziemi, to Eleni jest jednym z takich nielicznych żyjących pośród nas. My mieliśmy to szczęście, że mogliśmy się z nią spotkać osobiście w czasie koncertu. Okazała się niezwykle ciepłą kobietą obdarzoną pięknym głosem, ale i emanującą pozytywną energią. „Dzięki wartościom wyniesionym z domu rodzinnego, z tego, że jestem osobą wierzącą, wiedziałam, że jeśli nie znajdę siły, to ja i moi bliscy nie poradzimy sobie z tym. Od najmłodszych lat w domu towarzyszył nam Bóg. Moi rodzice sami doświadczyli Bożej opieki, modlili się, dziękowali za każdy dzień. Starali się pokazać nam, że Bóg jest mocą, która daje nam siłę, pozwala przetrwać najtrudniejsze chwile…

To nie tylko puste słowa pochodzące z wywiadu. Piosenkarka dała  wyraz temu, że jest osobą głęboko wierzącą w czasie koncertu. Wspólnie z publicznością zaśpiewała „Barkę” i „Ave Maryja”.

Dziękujemy władzom Przeworska za jej zaproszenie, a p. Eleni za piękny koncert. Niech Cię Bóg błogosławi i strzeże…

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress